سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۱۳:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۴۲

با یک گل بهار می شود؟

ساخت پارکینگ مکانیزه در جوار کلینیک شیخ الرئیس تبریز و یک تردید؟!/ سرایت ویروس ترافیک ۱۷ شهریور به مراکز درمانی جدید التاسیس تبریز!

بزرگترین پارکینگ مدرن و تمام مکانیزه در جوار کلینیک شیخ الرئیس تبریز در حالی با مشارکت یک شرکت خارجی در حال ساخت است که در سالهای اخیر معضل ترافیک بلوار آزادی تبریز در تقاطع خیابان گلگشت موجب اذیت و آزار مراجعه کنندگان بخش درمانی در این منطقه و دیگر شهروندان تبریزی شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، بزرگترین پارکینگ مدرن و تمام مکانیزه در جوار کلینیک شیخ الرئیس تبریز در حالی با مشارکت یک  شرکت خارجی در حال ساخت است که در سالهای اخیر معضل ترافیک بلوار آزادی تبریز در تقاطع خیابان گلگشت موجب اذیت و آزار  مراجعه کنندگان بخش درمانی در این منطقه و دیگر شهروندان تبریزی شده است. 

در همین باقر خوشنواز شهردار منطقه دو تبریز در بازدید از این پروژه گفته است : این پارکینگ تمام هوشمند با صرف اعتباری بالغ بر 230 میلیارد ریال و با ظرفیت 432 خودرو، در 9 ساختمان مجزا و 25 طبقه پارکینگی احداث می شود و دارای مراکز تجاری و هایپر مارکت نیز خواهد بود.

شهردار منطقه دو تبریز افزود: با احداث پارکینگ مکانیزه جنب کلینیک امام رضا (ع)، به علت همجواری آن با کمربندی آزادی بعنوان یکی از پرترددترین مسیرهای تبریز و واقع شدن کلینیک شیخ الرئیس در این مسیر که از اهم مراکز درمانی این شهر بشمار می آید، عبور و مرور شهروندان به سهولت امکان پذیر می شود.

این در حالی است که مشکل ترافیک سنگین بلوار آزادی تبریز به دلیل صدور مجوزهای بی حساب و کتاب به مراکز درمانی در این گلوگاه عبور و مرور در تبریز به معضلی اساسی در رفت و آمد شهروندان تبریز تبدیل شده است. از سوی دیگر گره کور ترافیکی کور در خیابان های 17 شهریور و پاستور به دلیل وجود مراکز انبوه درمانی این سوال را به ذهن ها متبادر می سازد که ساخت این همه برج ساختمانی با مجوز ایجاد کلینیک چگونه بدون راه حلی برای معضل ترافیک در این مناطق ایجاد شده است.

هر چند ساخت این پارکینگ مکانیزه در بلوار آزادی تبریز اقدامی ارزشمند است اما صدور مجوزهای بی حساب و کتاب به ساخت برج های تجاری و مراکز درمانی تردیدی در تاثیر ساخت پارکینگ در تبریز به وجود آورده است. ضروری به نظر می رسد قبل از افتتاح و ساخت مراکز درمانی آتی در تبریز مسئولین شهری فکری به حال ساخت نمونه های دیگر چون این پارکینگ مکانیزه در کنار مراکز درمانی جدید التاسیس باشند و گرنه ویروس  ترافیک سنگین  امروز 17 شهریور و شیخ الرئیس را به زودی به این مناطق هم سرایت خواهد کرد.