شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱:۵۶ شناسه :۱۰۷۵۰۶۳

جلالی خبر داد:

انعقاد قرارداد خريد ۶۲ دستگاه مينی بوس برای ناوگان تبریز

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبريز و حومه از انعقاد قرارداد خريد ۶۲ دستگاه مينی بوس نو با اعتباری بالغ بر ۲۴۸ ميليارد ريال خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، فرخ جلالی امروز با اعلام خبر فوق، گفت: با مساعدت هاي شوراي محترم شهر و شهرداري تبريز، صد درصد هزينه خريد ميني بوس هاي مذکور توسط شهرداري تبريز پرداخت مي شود.

وي با اظهار گلايه از عدم تخصيص اعتبارات دولتي جهت نوسازي و خريد اتوبوس، اظهار کرد: با توجه به شرايط اقتصادي حاکم و عدم پرداخت ريالي از طرف دولت جهت خريد اتوبوس در ساليان گذشته، وضعيت نوسازي و خريد اتوبوس با مشکل جدي مواجه شده است و اگر امکانات فعلي مديريت نشود با کاهش تعداد اتوبوس فعال و به تبع آن مشکلات در ارايه خدمات به مسافران محترم مواجه می شويم.

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبريز و حومه، گفت: با وجود مشکلات فوق در ساليان اخير، اما با اهتمام شورا و شهرداري تبريز و با خريد و بازسازي اتوبوس تا حد توان در نوسازي ناوگان و کم کردن مشکلات تلاش شده است.
وي با اشاره به اينکه کل خطوط اتوبوسراني تبريز به ‌طور مرتب بر اساس توسعه خطوط بالادستي و توسعه شهر مورد بازبيني قرار مي‌گيرد، افزود: براساس اين مطالعات، خطوط از لحاظ لزوم توسعه، ادغام و حتي راه‌اندازی خطوط جديد بررسی می شود. بنابراين ظرفيت برخي از خطوط از نظر تعداد مسافر و مسافت مناسب اتوبوس نيست.

جلالی گفت: با برنامه ريزي هاي انجام گرفته و کارشناسي شده، خطوطي که ظرفيت اتوبوسي ندارد به خطوط ميني بوسي تغيير داده مي شود و با توجه به انعقاد اين قرارداد، از ميني بوس به جاي اتوبوس جهت انجام خدمات و جابجايي مسافر استفاده مي شود.
وي عنوان کرد: با توجه به تاکيد شوراي شهر و شهردار محترم، جهت نوسازي و خريد اتوبوس براي ناوگان حمل و نقل عمومي، با همکاري معاونت حمل و نقل پيگير خريد اوراق مالي به ميزان 400 ميليارد تومان هستيم که اميدواريم با تخصيص اين اعتبار که 50 درصد از طريق شهرداري و 50 درصد از طريق دولت تامين مي شود، مشکلات موجود برطرف شود.