جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۴۱:۵۵ شناسه :۱۰۷۶۲۵۸

تبریزبیدار گزارش می دهد:

موج سواری سلبریتی ها برای دروغ دختر آبی؛ تراکتوری ها هم از قافله جا نماندند

برخی سلبریتی ها همچون «مسعود شجاعی» و «آندرانیک تیموریان» کاپیتان های فعلی و اسبق تیم فوتبال تراکتور تبریز نیز از قافله عقب نمانده و در اقدامی مسبوق به سابقه با موج سواری روی احساسات مردم، به یک داستان دروغ دامن زدند.

به گزارش تبریز بیدار ، اصلاح طلبان و جریان رسانه‌ای وابسته با آنان با همراهی سلبریتی ها، پس از مرگ دختر جوانی که چندی پیش خودسوزی کرده بود، شایعه کردند «سحر خدایاری» که حالا به دختر آبی مشهور شده، به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه به عنوان تماشاگر به ۶ ماه زندان محکوم شده است و در اعتراض به این حکم، اقدام به خودسوزی کرده است. 

نکته قابل تامل در این ماجرا برخی نمایندگان مجلس بودند که بدون کوچکترین تحقیق و بررسی، همانند یک سلبریتی با شایعه سازان همصدا شده و به این دروغ دامن زده‌اند.

هیاهوی روزنامه های اصلاح طلب با موج سواری سلبریتی ها

روزنامه های اصلاح طلب  با تیترهایی همچون «فوتبال ایران در بهت غروب سحر»(روزنامه آرمان)، «پایان سحر» (روزنامه همشهری)، «طرح مسئله خودسوزی سحر در هیات دولت»(روزنامه شرق)، «پایان غم انگیز دختری که خودسوزی کرد»(روزنامه ایران) و...با فضاسازی رسانه های معاند همراه شدند.

در همین راستا برخی سلبریتی ها همچون «مسعود شجاعی» و «آندرانیک تیموریان» کاپیتان های فعلی و اسبق تیم فوتبال تراکتور تبریز نیز از قافله عقب نمانده و در اقدامی مسبوق به سابقه با موج سواری روی احساسات مردم، به یک داستان دروغ دامن زدند.

«حیدر علی خدایاری» پدر «سحر خدایاری» در واکنش به دروغ پردازی سلبریتی ها و اصلاح طلبان درباره دخترش گفت: «هیچ حکمی مبنی بر زندانی شدن سحر صادر نشده و ما به عنوان خانواده سحر اعلام می کنیم که اصلا قرار نبوده وی زندانی شود».

وی در ادامه گفت: «سحر، مشکل عصبی داشت و تحت تاثیر برخی دوستانش اقدام به خودکشی کرد».

پدر سحر خدایاری تاکید کرد: «از افرادی که از خون دختر من سواستفاده می کنند راضی نیستم و حلالشان نمی کنم. در این چند روزی که سحر در بیمارستان بستری بود هیچ سلبریتی یا فوتبالیست یا مسئولی به ملاقات سحر نیامدند و من کسی را ندیدم».

سحرهایی که به استادیوم تبریز رفتند و حکمی هم نگرفتند

نکته قابل توجه اینجا است که پیش از این دختران دیگری نیز پیش از این با چهره مبدل به استادیوم رفته بود، (از جمله آیسان احتشامی هوادار استقلال و دو دختر تبریزی در بازی سال گذشته تراکتور و فولاد در استادیوم یادگار امام تبریز) اکنون آزاد هستند و هیچ حکمی نیز برای آنها صادر نشده است.

 سلبریتی ها و اصلاح طلبان در نهایت بی اخلاقی، برای موج سواری روی احساسات مردم، از تصویر تقلبی استفاده کرده و با آبروی یک انسان دیگر نیز بازی کرده اند. تصاویری که در روزهای اخیر در قالب طرح های گرافیکی در فضای مجازی با عنوان «دختر آبی» توسط سلبریتی ها در حال دست به دست شدن است، تصویر سحر خدایاری نبوده و مربوط به یک فرد دیگر است.

گره زدن داستان ساختگی به حضور نمایندگان فیفا در ایران

از سوی دیگر برخی ها حضور نمایندگان فیفا در ایران برای نظارت بر ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را هم به این ماجرا نسبت می‌دهند. اینگونه جلوه داده می‌شود که فیفا تصمیمی فوری گرفته که نمایندگان خود را به ایران اعزام کند تا مساله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را حل و فصل کند، اما حقیقت این است که چنین مساله‌ای جدید نبوده و تصمیم برای حضور نمایندگان فیفا در ایران از قبل اتخاذ شده است.

تغییر برخی قوانین در آیین‌نامه‌های فیفا این الزام را به وجود آورده که بانوان باید در ورزشگاه‌های ایران نیز حضور پیدا کنند و این مساله در حال پیگیری است. از همین‌رو فیفا نظارت بر این موضوع را خودش به عهده گرفته تا مرحله به مرحله پیش برود و این موضوع را به سرانجام برساند.

ماجرا از این قرار است که ورود بانوان به ورزشگاه‌ها قرار است از بازی‌های ملی آغاز شده و با فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌ها، وارد مراحل دیگری شود. از همین‌رو فیفا سعی دارد با نظارت بر مرحله به مرحله این ماجرا، شرایط مناسبی را برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها فراهم کند.