یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۴:۲۱ شناسه :۱۰۷۶۲۸۷

هر آنچه که لازم است درمورد تعمیرات مبل بدانید

با اهمیت پیداکردن دکوراسیون داخلی، برخی از وسایل منزل که در گذشته در دسته وسایل غیر ضروری قرار می‌گرفتند امروزه در دسته وسایل ضروری که نمی‌توان بدون آن‌ها خانه‌ای زیبا داشت، قرار گرفته‌اند. درست حدس زدید! یکی از این وسایل منزل، مبلمان است.

با اهمیت پیداکردن دکوراسیون داخلی، برخی از وسایل منزل که در گذشته در دسته وسایل غیر ضروری قرار می‌گرفتند امروزه در دسته وسایل ضروری که نمی‌توان بدون آن‌ها خانه‌ای زیبا داشت، قرار گرفته‌اند. درست حدس زدید! یکی از این وسایل منزل، مبلمان است. اگر تاریخچه مبلمان را بررسی کنید می‌بینید که در ابتدای تولید این وسیله بسیار شیک و زیبا، کمتر منزلی بود که در داخل آن یک دست مبل قرار داشته باشد. اما امروزه تقریبا هیچ خانه‌ای نیست که یک دست مبلمان در آن قرار نگرفته باشد. درواقع زمانی نقش مبلمان و قرارگیری آن‌ها در منازل به امری حیاتی تبدیل شد که طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت پیدا کرد و سبک زندگی مردم از حالت سنتی به مدرن سوق پیدا کرد.

از همه این‌ها که بگذریم در هر خانه‌ای حداقل یک دست مبل قرار گرفته است که پس از مدتی استفاده، کلاف آن دچار آسیب‌دیدگی می‌شود، رنگ دسته‌ها و بدنه آن دچار خراشیدگی می‌شود یا پارچه آن کهنه و پاره می‌شود. و از آن‌جایی که امروزه داشتن خانه‌ای زیبا با طراحی لوکس و مبلمانی شیک برای تمامی خانم‌های خانه‌دار مسئله‌ای کاملا حساس است، نمی‌توانند چنین مبلمان کهنه و قدیمی را در خانه خود تحمل کنند بنابراین با خود فکر می‌کنند که مبلمان خود را بفروشند و سریع یک دست مبلمان نو بخرند. اما به این دلیل که قیمت خرید مبل به خصوص اکنون که همه چیز گران شده است، اصلا کار منطقی نیست و موجب می‌شود جیب شما کاملا خالی شود ما برای شما پیشنهاد بهتری داریم. بهتر است مبل خود را به دست استادکاری ماهر بسپارید تا کلاف آن را تعمیر و ترمیم کند و درصورتی که نیاز بود آن را رنگ کند و برای اینکه مانند روز اولش نو شود، پارچه روی آن را تعویض کند. تعمیرات مبل ، می‌تواند ظاهری نو و کاملا شیک به مبل شما بدهد دقیقا مانند همان روزهای اول که آن را خریداری کرده بودید.

بنابراین وقتی می‌توانید با تعمیر مبل خود آن را کاملا به مبلی نو با هزینه خیلی کمتر تبدیل کنید چرا باید یک دست مبل نو با پرداخت یک هزینه گزاف بخرید؟ اگر موافقید ادامه این مطلب را دنبال کنید تا شما را با هر آنچه که لازم است درمورد تعمیر مبل بدانید آشنا کنیم.

مراحل تعمیرات مبل

Image title

تعویض پارچه یا چرم روی مبل

درصورتی که پارچه مبل شما دچار پارگی و پوسیدگی شده باشد یا طرح آن قدیمی شده باشد و شما تمایل داشته باشید آن را تعویض کنید اولین کاری که تعمیرکار مبل انجام می‌دهد این است که پارچه مبل را از روی آن جدا می‌کند و سپس خیاط چارچوب کلی مبل را اندازه‌گیری کرده و با استفاده از پارچه‌های جداشده از روی مبل، الگوی مبل را بر روی پارچه‌ جدید می‌کشد و آن را برش می‌دهد و سپس پروسه دوخت آن‌ را آغاز می‌کند.

تعمیر یا تعویض فوم یا اسفنج داخل مبل

تا زمانی که خیاط مشغول دوخت پارچه روی مبل است، تعمیرکار مبل، فوم یا اسفنجی که داخل مبل است را دقیقا مورد بررسی قرار می‌دهد تا اگر آن‌ها دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند، آن‌ها را تعمیر کند. درصورتی که فوم یا اسفنج به کار برده شده در مبل شما کاملا خراب شده باشند، تعمیرکار مبل تصمیم می‌گیرد که از فوم یا اسفنج جدید در مبل شما استفاده کند و آن‌ها را کاملا تعویض نماید در این صورت از شما مشورت می‌خواهد که آیا از فوم سرد در مبل شما استفاده کند یا فوم گرم؟ درواقع فوم سرد به فوم بسیار نرم گفته می‌شود و فوم گرم نیز به فوم بسیار سفت گفته می‌شود. از این‌رو در مبل‌هایی که هنگام نشستن بر روی آن‌ها نرمی بسیار زیادی را احساس می‌کنید از فوم سرد استفاده شده است و مبل‌هایی که هنگام نشستن بر روی آن‌ها سفتی زیادی را احساس می‌کنید دارای فوم گرم هستند. فوم گرم نسبت به فوم سرد دیرتر خراب می‌شود و طول عمر بیشتری دارد چراکه نسبت به فوم سرد از قابلیت ارتجاعی خیلی کمتری برخوردار است. از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که فوم گرم را برای مبل خود انتخاب کنید.

تعمیر و ترمیم کلاف مبل

پس از تعویض پارچه روی مبل و فوم یا اسفنجی که در آن به کار برده شده است، نوبت به حساس‌ترین بخش مبل یعنی کلاف آن می‌رسد. درواقع کلاف مبل آسیب‌پذیرترین بخش مبل است که زودتر از سایر بخش‌ها و محتوایی که در آن به کار برده شده است دچار آسیب‌دیدگی می‌شود. توجه داشته باشید مبلمان شما تنها درصورتی قابل تعمیر هستند که کلاف آن‌ها آسیب جدی ندیده باشد. تعمیر و ترمیم کلاف مبل نیز نسبت به سایر عملیاتی که جهت تعمیر مبل انجام می‌شود، حساس‌تر است و به دقت و تمرکز بالایی نیازمند است چراکه اگر شخص تعمیرکار مبل نتواند به خوبی پروسه تعمیر و ترمیم کلاف مبل را انجام دهد، کلاف مبلمان شما پس از مدتی، مجددا دچار آسیب‌دیدگی خواهد شد و متاسفانه دیگر قابل استفاده و حتی تعمیر نخواهد بود.

سمباده‌کشی، لکه‌گیری و رنگ‌آمیزی مبل

در این مرحله درصورتی که خراشیدگی و ترکی بر روی دسته‌ها و بدنه مبل وجود داشته باشد ابتدا لکه‌گیری می‌شود سپس با رنگ‌آمیزی سطح چوب کاملا پوشانده می‌شود البته درصورتی که این خراشیدگی‌ها و ترک‌‌ها خیلی عمیق باشد ابتدا مبل شما باید برای چندین بار پروسه سمباده‌کشی را پست سر بگذارد و سپس محل ترک‌ها و خراش‌ها لکه‌گیری شود و درنهایت مبل رنگ‌آمیزی شود.

Image title

پروسه تولید، تعمیر و ترمیم انواع مبلمان با بیشترین کیفیت را به گروه تولیدی Sofarepairs بسپارید. گروه تولیدی Sofarepairs، متشکل از کارشناسان و استادکاران متخصص در زمینه تولید انواع مبلمان به ویژه مبلمان استیل و تعمیر و ترمیم مبلمان با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و ابزارآلات، 30 سال سابقه کار دارد. برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه از شماره تماس 09122380328 استفاده کنید.