یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۲۰:۱۵ شناسه :۱۰۷۶۲۹۴

عضو شورای نگهبان تاکید کرد؛

تبریز امروز هم باید علما و دانشمندان بزرگ تربیت کند

آیت الله علیرضا اعرافی در مراسم گرامیداشت شهید محراب آیت الله مدنی در تبریز گفت: دانشگاهیان و حوزه های تبریز باید امروز هم عالمان و مردان بزرگ و پیراسته تربیت کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله علیرضا اعرافی عضو فقهای شورای نگهبان عصر امروز در مراسم گرامیداشت شهید محراب آیت الله مدنی در تبریز گفت: در طول دوران های متمادی علما با مجاهدت هایی چون شهادت، تبعید، زندان ها و... از اسلام و انقلاب دفاع کرده اند.

وی افزود: شهید مدنی سرآمد علما در مجاهدت بود و علمای دیگری را هم به سمت مبارزه کشانده بود. مبارزات این پیرمرد نورانی و بزرگوار طوری بود که در زندان طاغوت هم، ساواک را خسته کرده بود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور خاطر نشان کرد: خستگی ناپذیری شهید مدنی در مسیر مبارزاتی انقلاب اسلامی و خدمت به مردم تجلی داشت و قدرت نفوذ این عالم بزرگوار طوری بود که با جوانان بخوبی ارتباط برقرار می کرد.

وی با بیان اینکه مردم تبریز تک هستند، افزود: تبریزی ها این افتخار را دارند که دو شهید محراب و سلسله شهدا و عالمان بزرگ را تقدیم اسلام کنند.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: دانشگاهیان و حوزه های تبریز باید این افتخارات را بزرگ بشمارند و امروز هم عالمان و مردان بزرگ و پیراسته تربیت کنند.

وی اطهار داشت: پیام این مراسم بزرگداشت این است که تبریز باید نگین علم و اخلاق و دانش در ایران باشد و دانشگاه ها و حوزه های این شهر دانشمندان و عالمان بزرگ را تربیت کنند.