شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵:۲۳ شناسه :۱۰۷۶۹۶۶

تبریزبیدار بررسی می کند؛

آخرین وضعیت اعلام اموال نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس به قوه قضاییه

آخرین وضعیت اعلام اموال تنی چند از نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس به قوه قضاییه در این باره منتشر شده است.

به گزارش تبریز بیدار ،  بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی، دارایی رهبر انقلاب، رئیس جمهور، وزیران و معاونان قبل و بعد از خدمت توسط رئیس قوه قضائیه و یک ماه بعد از اتمام مأموریت اموال باید اعلام شود.

 همچنین بر اساس این قانون، مسئولان باید تعهد بدهند که لیست اموال خود را اعلام کنند و این شرط تصدی‌ها است و به غیر از اصل ۱۴۴ قانون اساسی و فهرست مربوطه، ۲۴ عنوان و مسئولیت شامل این قانون می‌شود که باید این متصدیان، اموال خود و خانواده شان را ثبت کنند.

در این فهرست، نمایندگان مجلس، اعضای مجمع تشخیص نظام و شورای نگهبان، تا رده مدیر کلی در سازمان‌ها قرار دارند و در واقع حدود ۲۵۰ هزار نفر شامل این قانون می‌شوند که باید اموال خود را لیست و اعلام کنند.

 صورت دارایی‌ها، ۷ مورد شامل کلیه اموال غیرمنقول که شامل ملک و املاک است، حقوق دارای ارزش مالی، سرمایه‌گذاری‌ها و حق انتقال آنها، اوراق بهادر، موجودی حسابها در بانکها و صندوق ها، مطالبات، دیون و هرگونه منبع درآمدی مستمر از دیگر این موارد است.

مسئولین باید بعد از دریافت حساب کاربری «ثنا» از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تا پایان آبان ماه دارایی‎ها و اموال خود را در سامانه مذکور به آدرس https://residegi.adliran.ir اظهار کنند.

بر اساس گفتگوی صورت گرفته تنی چند از نمایندگان آذربایجان شرقی، آخرین وضعیت اعلام اموال آنها به قوه قضاییه در این باره را در جدول زیر بخوانید:


Image title

برای مشاهده سایز اصلی تصویر، روی آن کلیک کنید.


انتهای پیام/