جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۱:۳۰ شناسه :۱۰۷۷۰۵۶

وزیر صمت در مناطق زلزله زده استان؛

رحمانی: همه امکانات جهت کمک به زلزله زدگان بسیج شود / ضرورت حفظ آرامش

وزیر صمت در جلسه مدیریت بحران در خصوص بررسی آخرین تمهیدات پیرامون زلزله صبح امروز استان گفت:همه امکانات باید بسیج شود و آرامش باید حفظ شود تا امدادگران کار خود را انجام دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا رحمانی در  جلسه مدیریت بحران در خصوص بررسی آخرین تمهیدات پیرامون زلزله صبح امروز استان گفت: به عنوان جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی پیگیر امور و مشکلات در زلزله بامداد امروز میانه خواهم بود.

وی اظهار داشت: همه واحدهای تولیدی، صنعتی و تجاری آذربایجان شرقی با تمام توان خود برای رفع نیازهای مناطق زلزله زده همکاری می کنند.

وزیر صنعهت معدن و تجارت با تاکید بر اینکه آرامش در مناطق زلزله‌زده باید حفظ شود، افزود: همه امکانات باید بسیج شود و آرامش باید حفظ شود تا امدادگران کار خود را انجام دهند.

رحمانی با بیان اینکه برنامه‌های سفر امروز خود را برای پیگیری امور در مناطق زلزله‌زده لغو کرده‌ام، گفت: امروز قرار بود در میز سوم نهضت ساخت داخل در حوزه خودرو و مس، کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و اختتامیه رینوتکس ۲۰۱۹ شرکت کنم که متاسفانه این حادثه اتفاق افتاد.

گفتنی است زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۲.۱۷ دقیقه بامداد، حوالی شهر تَرک در شهرستان میانه را لرزاند. علاوه بر روستای ورنکش، روستاهای ورزقان، هلمسی، برزریق، اشتینار، قشلاق نیز دچار تخریب شده اند.