جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۴۲:۵۷ شناسه :۱۰۷۷۰۵۸

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

ستاد بحران به وظیفه خود در مناطق زلزله زده خوب عمل کند

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز گفت:مسئولان در مناطق زلزله زده حضور دارند امیدواریم ستاد بحران به نحو احسن بتوانند وظیفه خود را انجام دهند.

به گزارش تبریز بیدار ،حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر گفت:از مصادیق تقوای الهی تقویت روحی است، انسان باید روح خود را به قدری تقویت کند تا تقوا به صورت ملکه در بیاید و از آلودگی ها حفظ شود.

ضرورت تعمیق وحدت شیعه و سنی در کنار فضای گفتگوی سازگاری

وی ضمن گرامیداشت هفته وحدت گفت: بنا به روایات اهل تسنن ۱۲ ربیع اول سالروز پیامبر اکرم(ص) و بنا به روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع اول سالروز پیامبر است. 

خطیب جمعه تبریز افزود: امام حسن عسکری(ع) در تبیین راهبردهای اساسی برای مسلمانان توصیه می کنند که میان اهل سنت نماز بخوانید، از مریض های اهل سنت عیادت کنید و در تشییع جنازه های آن ها شرکت کنید.

وی اعلام اهل وحدت را یکی از برکات جمهوری اسلامی خوانده و گفت: هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت ساز امام راحل بود. به موضوع وحدت باید عمیق دقت توجه کرد.

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: ضمن پافشاری منطقی بر اصول هر مذهب باید فضای گفتگوی سازگاری نیز ایجاد شود.

وی ادامه داد: دشمن تلاش می کند تا به منافع مسلمانان دست درازی کند لذا باید بین مسلمین وحدت و تعامل باشد.

ستاد بحران به وظیفه خود در مناطق زلزله زده خوب عمل کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به زلزله صبح امروز در برخی مناطق استان گفت: به خانواده های قربانیان زلزله آذربایجان‌شرقی تسلیت عرض میکنم، در روستاهای میانه مخصوصا روستای ورنکش که چند نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و در سراب حیوانات تلف شدند.

وی افزود: مسئولان در مناطق زلزله زده حضور دارند امیدواریم ستاد بحران به نحو احسن بتوانند وظیفه خود را انجام دهند.

کاندیدای انتقاد ناپذیر، صلاحیت نمایندگی مجلس را ندارد

امام جمعه تبریز در تداوم تذکرات انتخاباتی خود گفت: نماینده ای که می خواهیم به مجلس بفرستیم باید انتقاد پذیر باشد. فردی که هیچ توجهی به انتقادات و پیشنهادات نکند صلاحیت نمایندگی ندارد.

وی افزود: نماینده مجلس باید انتقاد پذیر باشد و برای تکلیف الهی این وظیفه را انجام دهد نه فقط برای خوشایند مردم. ممکن است نماینده ای باشد که هدف او ادای تکلیف الهی نباشد و از طریقی مردم را راضی نگه دارد مخصوصا این اقدامات نزدیک انتخابات زیاد رخ می دهد.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه گفت: درگذشت ابراهیم ابادی بازیگر توانمند سینما و تئاتر را به جامعه هنری استان و اهالی سینما تسلیت می گوییم.

وی خاطر نشان کرد: اعضای شورای شهر تبریز و شهردار با من دیدار داشتند که کتابچه ای برای آموزش شهروندی آماده کرده اند و این اقدام فرهنگی شهرداری ارزشمند است.

هطیب جمعه تبریز افزود: هفته قبل در غرفه بنیاد حفظ آثار کتابی از خاطرات رزمنده محمدرضا درخشانی رونمایی شد که کار ارزشمندی بود.

برای جلب حمایت بخش خصوصی و اشتغال نخبگان برنامه ریزی شود

وی برگزاری نمایشگاه رینوتکس در تبریز را اقدام ارزشمندی برشمرد و گفت: این نمایشگاه برای ایده های های فناوری و فروش محصولات و خدمات دانش بنیان صورت گرفته است. باید برای جلب حمایت بخش خصوصی و اشتغال نخبگان برنامه ریزی شود.

تاکید بر صرفه جویی در مصرف انرژی

نماینده ولی فقیه در استان ضمن تاکید بر صرفه جویی گفت: عموم مردم باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و برای آن فرهنگسازی لازم است و همه دست به دست بدهند تا انرژی هدر نرود.

وی افزود: شرکت نیروی برق قبض های کاغذی را حذف کرده اند تا با کاهش مصرف کاغذ و افزایش خدمات غیر حضوری، کمکی به محیط زیست شود، در این رابطه لازم است مردم همکاری داشته باشند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: از دادگستری استان تشکر می کنم که مشکلات در سفر آیت الله رئیسی به تبریز مطرح شد و دستور رسیدگی ویژه به پرونده سانحه قطار تبریز مشهد داده شد.

 حواشی استادیوم یادگار امام(ره) به کل مردم آذربایجان ربط داده نشود

وی به برخی حواشی در دیدار تراکتور و استقلال اشاره کرده و گفت: سخنگوی قوه قضاییه واکنشی در خصوص حواشی استادیوم یادگار امام تبریز نشان دادند و گفتند بعضی حواشی ها را به مردم آذربایجان ربط ندهیم. مردم آذربایجان هوشیار و قهرمان است، آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی، آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیرلماز.

وی در پایان گفت: یکی از رویداد های هفته جاری کاهش تعهدات برجامی ایران بود که با توجه به اتمام فرصت ۶۰ روزه به اروپایی ها، صورت گرفت.