جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۵۱:۵۵ شناسه :۱۰۷۷۰۵۹

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در گفتگو با تبریزبیدار:

۵ فوتی و ۱۵ مصدوم بستری در زلزله امروز داریم /پیگیر ارسال کانکس از تهران هستیم

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در گفتگو با تبریزبیدار گفت:تاکنون ۵ فوتی و ۱۵ مصدوم بستری وجود دارد و بقیه مصدومن بصورت سرپایی درمان شدند.

محمدباقر هنربر در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: تاکنون ۵ فوتی و ۱۵ مصدوم بستری وجود دارد و بقیه مصدومینِ گزارش شده بر اثر استرس و ترس آسیب دیده بودند که بصورت سرپایی درمان شدند.

وی در خصوص اقدامات لازم برای امدادرسانی به آسیب دیدگان گفت: هیچ فردی زیر آوار نداریم و ماشین آلات برای آواربرداری در منطقه مستقر شده و چادرهای هلال احمر نیز تعبیه شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی افزود: آقای استاندار دستور برای استقرار کانکس را داده و پیگیر هستیم که از تهران ارسال شود.

وی ادامه داد: هلال احمر استان اقلام ضروری بین آسیب دیدگان از جمله پتو، آب معدنی، بسته های غذایی و چادر توزیع کرده و بقیه اقلام نیز به مرور توزیع می شود.

هنربر در خصوص وضعیت بازسازی منازل آسیب دیده گفت: بعد از پایان آواربرداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام بازسازی مناطق خواهد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی در مورد نگرانی های مردم از جمله مردم تبریز پیرامون پس لرزه های احتمالی گفت: هر نوع زلزله های بالای ۵ ریشتر پس لرزه هایی دارد، مردم خونسردی و آرامش خود را حفظ کنند و با دستگاه های امدادرسانی همکاری کنند.