شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۹:۴۷ شناسه :۱۰۷۷۲۷۸

مدیرکل آموزش و پرورش استان مطرح کرد؛

مانور زلزله تمرینی برای توانمندسازی جامعه در بستر مدرسه است

پاشایی در مانور زلزله مدارس استان گفت:مانور زلزله تمرینی برای توانمندسازی جامعه در بستر مدرسه است.

به گزارش تبریز بیدار ، جعفر پاشایی در بیست و یکمین دوره مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس آذربایجان شرقیگفت: هدفی که بیشتر دنبال می شود اطلاع رسانی به آحاد جامعه و در راستای آن دانش آموزان و معلمان است و دومین  هدفی که از این برنامه دنبال می شود بحث آموزش و توانمندسازی دانش اموزان است. 

وی با اشاره به اینکه در دنیا بیشترین تلاش ها در حوزه پیشگیری، پیش بینی و توانمندسازی است تا کمترین آسیب را در حوادث طبیعی داشته باشیم، افزود: مانور زلزله برای دانش آموزان آموزشی برای پیشگیری و جلوگیری از صدمه بیشتر در حوادث طبیعی است.

وی اضافه کرد: بحث هماهنگی دستگاه های مسئول در این مواقع مهم ترین نکته ای است که در این برنامه می توان برداشت کرد چرا که این هماهنگی بیشترین بهره برداری را با کمترین امکانات برای ما رقم می زند و ترمیم نارسایی ها در کوتاهترین زمان رخ می دهد.

پاشایی همچنین در این مراسم ضمن قدردانی از تمامی دستگاه های مسئول، مربیان، سازمان دانش آموزی و مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز، هلال احمر، مدیریت بحران، نیروی انتظامی و ... گفت: هدفی که آموزش و پرورش استان و دستگاه های مسئول از بابت برگزاری مانور تعقیب می کنند آگاه سازی در بستر مدرسه، خانواده ها و احاد مردم است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: در دنیا از بابت تمامی حوادث اولین برخورد آگاه سازی عموم جامعه و بحث اطلاع رسانی به موقع است و این مانور تمرینی برای این امر در تمامی ابعاد است.

وی افزود: بحث توانمندسازی شعار تاپ آوری مانور زلزله را معنی می کند و از طریق آموزش که در دنیا مرسوم است باید شکل بگیرد.

پاشایی در پایان تشریح کرد: اگر بخواهیم ایمنی داشته باشیم در مقابل زلزله باید اراده داشته باشیم در مدیریت کسی که می خواد اقدام کند اولین کار تصمیم گیری با اراده می باشد.