دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۰:۰۴ شناسه :۱۰۷۷۸۵۳

مدیر کل آموزش و پرورش استان خبر داد؛

نامگذاری ۳۰۰ مدرسه استان به نام شهدا در دهه فجر

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از نامگذاری ۳۰۰ مدرسه در استان به نام شهدا در ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ،پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود از نامگذاری ۳۰۰ مدرسه در استان به نام شهدا در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: هدف از نامگذاری خیابان‌ها و معابر، زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهیدان گلگون کفن است.

وی ادامه داد: اولین مدرسه‌ای که در دهه فجر در استان کلنگ زنی می‌شود، به نام نامی سردار سلیمانی نامگذاری خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: همه ما در مقابل شهدا مسئول هستیم و حداقل کاری که می‌توانیم برای گرامیداشت مقام شهدای بزرگوار انجام دهیم، نامگذاری خیابان‌ها، معابر و کوچه‌ها به اسم شهدا است.

امینیان فرماندار هشترود نیز در این جلسه با بیان این‌که با پیشنهاد و تصمیم شورای فرهنگ عمومی شهرستان هشترود، قطعه پنج آزاد راه هشترود مراغه به اسم سردار سلیمانی نامگذاری می‌شود، گفت: پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی در خصوص نامگذاری قطعه پنج، به کمیته نامگذاری اداره کل راه و شهرسازی ارجاع و بعد از آن در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

 پور صادق شهردار هشترود نیز در این جلسه افزود: شهرداری در نظر دارد یک باشگاه ورزشی تحت نظر شهرداری را به اسم سردار سلیمانی نامگذاری کند.

 پور صادق افزود: نامگذاری معابر و خیابان‌ها به اسم شهدا، کمترین خدمتی که شهرداری می‌تواند در خصوص شهدا انجام دهد، چرا که شهیدان بزرگوار ایران اسلامی با از جان گذشتگی در جبهه‌های حق بر علیه باطل در میادین مختلف از اسلام و قرآن دفاع کرده‌اند.

وی از برگزاری مسابقه چند جانبه تکواندو یادبود سردار سلیمانی به میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری هشترود در باشگاه فرهنگی ورزشی شهدای شهرداری خبر داد.