دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰:۳۷ شناسه :۱۰۷۷۸۵۵

در گفتگو با مدیران اورژانس استان مطرح شد؛

یک ادعا: عدم همکاری شهرداری برای ایجاد پایگاه دائمی اورژانس در وادی رحمت

تبریزبیدار در ادامه پیگیری های خود در خصوص جان باختن یک کارگر گورکَن در وادی رحمت تبریز، به یک ادعا از سوی اورژانس استان مبنی بر عدم همکاری شهرداری برای ایجاد پیاگاه دائمی اورژانس رسیده است.

دادخواه کارشناس ناظر طرح های عمرانی اورژانس آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص علت عدم استقرار پایگاه دائمی اورژانس در وادی رحمت تبریز اظهار داشت: بدلایلی تاکنون موفق به تاسیس ایستگاه دائمی اورژانس در وادی رحمت نشده ایم.

وی افزود: پیش از این اداره املاک شهرداری تبریز مانع از تاسیس پایگاه دائمی اورژانس در وادی رحمت شده بود در حالی که در سراسر کشور طبق نامه وزارت کشور، شهرداری باید با اورژانس همکاری کند.

کارشناس ناظر طرح های عمرانی اورژانس آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: تا کنون طی یک سال گذشته پیگیری هایی در این خصوص انجام گرفته ولی تاکنون موفق نشده ایم.

پیش از این احد فلاحی مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری نیز در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص علت عدم تحقق این موضوع گفت: سال گذشته با مسئولین اورژانس جلسه ای در خصوص استقرار ایستگاه اورژانس در وادی رحمت برگزار کردیم و آنها هم استقبال خوبی کردند و از تهران بودجه خوبی آورده بودند و می خواستند اما برخی ها کوتاهی کردند و وقت تلف شد و متاسفانه بودجه مذکور به تهران برگردانده شد.

گفتنی است هفته گذشته یک کارگر گورکن در وادی رحمت دچار ایست قلبی شده بود و بدلیل عدم وجود ایستگاه اورزانس و در نتیجه عدم اعزام به موقع، جان باخت.

شادی نیا مدیر روابط عمومی اورژانس استان در خصوص علت تاخیر در اعزام اورژانس به خبرنگاران گفته بود: با توجه به اینکه پایگاه اورژانس شهرک اندیشه در مأموریت دیگری بود، از روی اجبار آمبولانس از پایگاه دورتر (پایگاه امامیه) به محل حادثه اعزام شد و به دلیل شلوغی مسیر وادی رحمت، آمبولانس اورژانس ۱۲ دقیقه بعد از دریافت گزارش به محل رسید و متاسفانه تا لحظه رسیدن آمبولانس نیز هیچ یک از حاضران اقدام به انجام اقدامات پایه قلبی ریوی نکرده و فقط اقدام به تهیه عکس و فیلم و انتقاد کرده بودند.