دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۴۱:۰۲ شناسه :۱۰۸۰۳۴۴

اطری: لیگ کشتی باید مثل فوتبال برگزار شود

ملی‌پوش کشتی آزاد گفت: تمایلی به حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ندارم و می‌خواهم تمام تمرکزم را روی موفقیت در المپیک توکیو معطوف کنم.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا اطری در خصوص آخرین وضعیت خود، اظهار داشت: بعد از اینکه اردوهای تیم‌ ملی تعطیل شد بلافاصله به زادگاهم بابل رفتم و در آن‌جا تمریناتم را پیگیری کردم و به جرات در این مدت حتی یک روز هم برنامه‌های تمرینی‌ام را متوقف نکرده‌ام. از طرفی با کادرفنی تیم ملی و محسن کاوه در ارتباط هستم و در خصوص برنامه‌های تمرینی‌ام با آنها مشورت می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: با وجود خطرات زیادی که به خاطر شیوع ویروس کرونا وجود دارد، با تمام توان تمریناتم را ادامه دادم تا ان‌شاءالله به آرزو و هدف بزرگی که دارم دست پیدا کنم. هدف من کسب خوشرنگ‌ترین مدال در المپیک ۲۰۲۱ توکیو است و برای رسیدن به این هدف باید سخت تمرین کنم. اینکه بخواهم به دلیل کرونا تمریناتم را متوقف کنم، قطعا از هدفم دور خواهم شد و در این مدت به جای اینکه تمریناتم را متوقف کنم، سعی کردم مدل‌های تمرینی‌ام را تغییر و منطبق با شرایط موجود طراحی کنم.

دارنده مدال طلای آسیا در خصوص برنامه‌هایش جهت حضور در رقابت‌های جهانی در سال ۲۰۲۰ گفت: تمایلی به حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ندارم و می‌خواهم تمام تمرکزم را روی موفقیت در المپیک توکیو معطوف کنم. امیدوارم شرایط طوری پیش برود که نتیجه‌اش کسب موفقیت در المپیک باشد. البته من تابع تصمیمات کادرفنی هستم و در خصوص برنامه‌ها و مسابقات پیش‌رو در اختیار آنها خواهم بود، اما تا این لحظه به این موضوع که بخواهم در رقابت‌های جهانی در سال ۲۰۲۰ به میدان بروم فکر نکرده‌ام.

ملی‌پوش کشتی آزاد تاکید کرد: با توجه به تمریناتی که پشت‌سر گذاشته‌ام تقریبا در یک فرم بدنی نسبتا قابل قبول قرار دارم و ان‌شاءالله اولین مسابقه‌ای که قرار است به میدان بروم، رقابت‌های لیگ خواهد بود. از آنجا که مدت‌هاست در هیچ مسابقه‌ای به میدان نرفته‌ام طبیعتا حضور در لیگ می‌تواند یک شروع مناسب برای بازگشت به روی تشک‌های مبارزه خواهد بود. یک گله‌ هم بابت تعویق رقابت‌ها دارم که نمی‌دانم باید خطاب به چه اشخاصی گفته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چطور لیگ برتر فوتبال در حال برگزاری است، اما برای برگزاری لیگ کشتی امروز و فردا می‌کنند؟ اگر بنا را به برگزاری مسابقات ورزشی گذاشته‌اند، پس بین رشته‌های ورزشی تبعیض قائل نشوند و مانند فوتبال که مجوز برگزاری لیگ را گرفت، به کشتی هم مجوز برگزاری رقابت‌های لیگ را بدهند. مگر ما کشتی‌گیران منبع درآمدی غیر از این رقابت‌ها داریم؟ متاسفانه رسیدگی مسئولان به وضعیت کشتی‌گیران طوری نبوده است که از نظر مالی در شرایط ایده‌آل قرار داشته باشیم و نگران عدم برگزاری رقابت‌های لیگ نباشیم.