جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۴۶:۰۸ شناسه :۱۰۸۱۴۱۶

امام جمعه موقت تبریز مطرح کرد:

آنهایی که ما را تحریم دارویی کرده اند، چرا به ما واکسن کرونا می دهند؟

خطیب موقت جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا به واکسن خودش اعتماد ندارد، افزود: آنهایی که ما را تحریم دارویی کرده اند، چطور شده که به ما واکسن کرونا می دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین مهدی عالی در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی امام(ره) این شهر گفت: خدا در قرآن نسبت شیطان با ما را دشمن آشکار و قسم خورده معرفی می کند. شیطان هیچ ابایی در نابود کردن انسان ندارد.

ریشه اختلافات، خودخواهی است

وی با بیان اینکه منظور از شیطان هر چیزی است که ما را از راه راست منحرف کند، افزود: اگر انسان اهل ایمان باشد، شیطان به او سلطه ای ندارد.

خطیب موقت جمعه تبریز تصریح کرد: ایجاد اختلاف و به هم زدن در جامعه کار شیطانی است و ریشه اختلافات، خودخواهی و خود پرستی و نفسانیات است. 

وعده های آمریکا

وی اظهار داشت: شیطان وعده هایی می دهد که انسان را به آرزو ها می برد که البته این وعده ها، دروغین است.

حجت الاسلام عالی با انتقاد از برخی سیاسیون داخلی بیان داشت: عده ای وعده های ولی فقیه را باور نکردند ولی وعده های آمریکا را باور کردند.

کرونا و کمک های مومنانه

وی ضمن اشاره به شرایط کرونایی کشور گفت: به مردم توصیه اکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی می کنم.

امام جمعه موقت تبریز افزود: از خیرین گمنام و جهادی های عرصه میدان کمک های مومنانه در این یک سال تشکر ویژه دارم.

ایام فاطمیه

وی ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: مراسمات فاطمیه مانند هر سال با شکوه و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود.

علامه مصلاح

خطیب این هفته جمعه تبریز ضمن اشاره به خصوصیات فردی و علمی مرحوم آیت الله مصباح یزدی گفت: علامه مصباح شخصیت کم نظیری بود که نادانان و بدخواهان او را ترور شخصیت کردند و به عناوین مختلف او را مورد هجمه قرار دادند.

وی ادامه داد: آنهایی که به دنبال تفکر لیبرال بودند، نسبت با خلط مبحث و مغالطه، تفکرات ناب علامه مصباح یزدی را تخریب می کردند.

برجام و تحریم

امام جمعه موقت تبریز بیانات رهبر انقلاب در مورد تحریم ها را یادآور شده و اظهار داشت: هدف برجام رفع تحریم هاست و اگر عملی نشود، خسارت محض است.

دولت جوان

وی در ادامه گفت: رهبر انقلاب تکیه بر دولت جوان دارند و ما فردی در راس دولت می‌خواهیم که دائما در میدان عمل باشد و مکتب سلیمانی به ما این را یاد داد.

این مدرس حوزه علمیه خاطر نشلان کرد: ما رییس جمهوری می‌خواهیم که با مردم و برای مردم باشد.

واکسن ایرانی

وی ضمن تاکید بر بیانات رهبری مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور گفت: رهبر انقلاب، آشنا به حوادث جهان و دلسوز ما هستند اما عده ای سر و صدا راه انداخته و دایه مهربان تر از مادر شدند.

حجت الاسلام عالی با بیان اینکه آمریکا به واکسن خودش اعتماد ندارد، افزود: آنهایی که ما را تحریم دارویی کرده اند، چطور شده که به ما واکسن کرونا می دهند.