سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۷:۴۸ شناسه :۱۰۸۲۸۲۶

برگزاری سی و سومین گردهمایی عاشیقلار در تبریز

گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا، بار دیگر در تبریز برگزار می شود.

به گزارش تبریز بیدار ،همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت، سی و سومین گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی در تبریز برگزار می شود.

حوزه هنری استان از سال 1394، سلسله برنامه‌های موسیقی و ادبیات عاشیقلار را آغاز کرده است که این گردهمایی پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا، روز چهارشنبه (28 مهرماه 1400) رأس ساعت 18:30 با حضور دوستداران موسیقی و ادبیات عاشیقی در فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار می شود.

در این برنامه ضمن اجرای موسیقی عاشیقلار، از مقام زنده یاد استاد عاشیق «چنگیز بی ریا» که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت، تجلیل می شود. وی هنرمندی متواضع و اخلاق مداری بود که در موسیقی عاشیقی علاوه بر تبحر در ساز و آواز، صاحب شیوه خاص موسیقی بود.

ایشان از ابتدای برگزاری نشست های ماهانه گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری با حوزه هنری آذربایجان شرقی همکاری داشته است.

گفتنی است، اشاعه ارزش‌های دینی و انقلابی در قالب موسیقی، صیانت از موسیقی‌های اصیل و ارزشی در حوزه فولکلور و موسیقی ملی ایران، تلاش در تثبیت جایگاه موسیقی‌های فاخر و معرفی این هنر و فرهنگ ارزشمند و اصیل ایرانی در میان خانواده‌ها و به ویژه نسل جوان جامعه و تعامل با هنرمندان موسیقی استان‌های همجوار و کشورهای همسایه از اهداف اصلی حوزه هنری آذربایجان شرقی در اجرای برنامه‌های موسیقی است.

این گردهمایی به همت حوزه هنری استان و با همکاری انجمن فرهنگی هنری عاشیقلار آذربایجان شرقی و فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار می شود.

انتهای پیام/