چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۳۸:۴۷ شناسه :۱۰۸۲۸۳۷

بررسی تحلیلی تبریزبیدار از تغییرات مدیریتی شهرداری؛

تداوم وضع موجود یا تکالیف عدالت محور برای مدیران قبلی؟ / جوانگرایی شاید وقتی دیگر

آنچه که از انتصابات جدید شهردار تبریز دیده می شود تغییر کمی بیشتر از اندک در میان مدیران موثر شهرداری است و حتی معاون مالی و اداری که پیشتر نماد وضع موجود تبلیغ می شد در سمت خود ابقا شده است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار دیروز خبر انتصابات جدید توسط شهردار تبریز رسانه ای شد، بر اساس این احکام، داود طالب‌نژاد به عنوان قائم‌مقام جدید، ولی صداقتی به عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، یعقوب نامی به عنوان معاون عمرانی، وحید نواداد به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک، تورج روشنایی به عنوان معاون معماری و شهرسازی، رسول جوانعلی آذر به عنوان مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و محمدحسین اسحقی به عنوان مدیرعامل سازمان مدیریت مهندسی و شبکه حمل و نقل منصوب شده است.

همچنین طبق اعلام شهردار تبریز، مظفر سلیمانی به عنوان معاون مالی و اقتصادی و محمدرضا قربانیان به عنوان معاون خدمات در سمت خود ابقاء شدند.

تغییرات جزئی و جابجایی

با انتخاب اعضای شورای شهر تبریز که اکثریت آن با شعار عدالت محوری و تغییر، به شورای شهر راه یافته بودند و پس از کش و قوس فراوان، رنجبر به عنوان شهردار جدید تبریز انتخاب شد. از سر اتفاق نیز گزینه مطلوب طیف تغییر و مطالبه گری، شهردار شد و بر همین اساس افکار عمومی منتظر انتصابات شهردار جدید بود تا حداقل در گام اول صدای تغییر را بشنوند اما آنچه که از انتصابات دیده می شود تغییر کمی بیشتر از اندک در میان مدیران موثر شهرداری است و حتی معاون مالی و اداری که پیشتر نماد وضع موجود تبلیغ می شد در سمت خود ابقا شده است.

ادامه وضع موجود رقم می خورد؟!

شهردار جدید تبریز پیش تر اصرار بر این داشت که از نیروهای داخلی شهرداری استفاده کند و این در انتصابات جدید مشخص است، گرچه این تغییرات جزئی همان ادامه احتمالی وضع موجود خواهد بود اما این احتمال نیز وجود دارد که شهردار تکالیف تغییر و عدالت محور از مدیرانش بخواهد.

نیروی وارداتی هم آمد

علی رغم اصراری که در بند قبل بدان اشاره شد، شهردار تبریز، مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی را از خارج از مجموعه شهرداری منصوب کرد تا گفته خود را نقض کند، بر این اساس باید گفت شهردار تبریز باب میل خود را از نیروهای شهرداری نیافته است، البته برخی شنیده ها حاکیست که طیف خاص فرهنگی، جوانعلی آذر را به شهردار تحمیل کرده باشند.

جوان گرایی شاید وقتی دیگر

نکته دیگر در خصوص انتصابات اخیر عدم توجه به مساله جوانگرایی در میان مدیران شهرداری است، بحثی که انتظار می رفت با توجه به شعار تغییر بدان توجه شود اما شهردار تبریز ترجیح داده با قدیمی ها شهرداری را اداره کند تا شاید وقتی دیگر جوانان باب میل خود را به عنوان مدیر نصب کند.


انتهای پیام/