جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۳:۳۱ شناسه :۱۰۸۲۸۴۷

امام جمعه تبریز تاکید کرد:

به استاندار جدید کمک کنید حتی اگر گزینه دیگری داشتید

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز این هفته به امامت حجت الاسلام آل هاشم در مصلی اعظم امام(ره) اقامه شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) گفت: موردی از سیره پیامبر(ص) که در قرآن هم از آن یاد شده خلق عظیم ایشان است، وقتی خداوند از چیزی با عظمت یاد می فرماید نشان از عظمت عظیم آن است.

خلق عظیم پیامبر

وی افزود: خلق عظیم یعنی اخلاق پسندیده پیامبر اعظم(ص) است. باید در تمام جامعه اسلامی اخلاق حسنه پیامبر را نهادینه کنیم.

نماز جمعه

خطیب جمعه تبریز ضمن اشاره به ۱۶ ربیع الاول سالروز اولین اقامه نماز جمعه توسط پیامبر اکرم(ص) در مدینه، گفت: دشمنان اسلام به سبب حضور مردم در نمازهای جمعه مایوس می شوند و این اهمیت نماز عبادی سیاسی جمعه را نمایان می کند.

ارتش

وی به سالروز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی نیز اشاره کرده و بیان داشت: حضرت امام خمینی(ره) ارتش را ارتش حزب الله نامیدند.

عکاس تبریزی

حجت الاسلام آل هاشم به موفقیت عکاس تبریزی در جشنواره روسیه پرداخته و گفت: سید متین هاشمی توانست با مجموعه عکسی با عنوان «صبر ایوب» در جشنواره روسیه مقام دوم را کسب کند.

آمار و برنامه ریزی

وی با گرامیداشت روز آمار و برنامه ریزی گفت: آمار و برنامه ریزی ستون فقرات پیشرفت می باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: اگر مسئولی بخواهد تصمیم صحیحی اتخاذ کند باید آمار و اطلاعات صحیح در دست داشته باشند.

استاندار آذربایجان‌شرقی

وی به انتخاب استاندار جدید آذربایجان شرقی اشاره کرده و گفت: برای جناب آقای عابدین خرم آرزوی موفقیت دارم. ایشان به سبب مسئولیت های ۴ سال گذشته خود، تجربه های خوب در حوزه های مختلف داشته و همچنین شناخت خوبی از مناطق مرزی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: از تمام فرهیختگان استان تقاضا دارم با کمک به استاندار جدید در راستای حل مشکلات استان از جمله مسائل اقتصادی و آموزشی قدم بردارند.

وی تاکید کرد: از تمام کسانیکه شاید افراد دیگری در ذهن داشتند این مسائل را کنار بگذارند و به استاندار جدید کمک کنند.

خطیب جمعه تبریز افزود: از استاندار جدید تقاضا دارم به جوانان حزب اللهی و نخبه توجه ویژه داشته باشد و به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، با کمک این جوانان قدم های بزرگی برداشته شود.

وی خاطر نشان کرد: همه اینها محقق نمی شود مگر با همدلی و همراهی تمام مردم، نمایندگان استان و مسئولین استانی.

حجت الاسلام آل هاشم سفر های استانی رئیس جمهور را تمجید کرده و گفت: تقاضا داریم در آینده نزدیک به استان ما هم تشریف بیاورند.

استاندار سابق

وی همچنین گفت: از آقای دکتر پورمحمدی استاندار سابق نیز تشکر می کنم، ایشان به عنوان یک چهره دانشگاهی و اخلاق مداری، زبان زد عام و خاص بوده و هیچ موقع در تصمیم گیری ها جناحی نگاه نکردند.

امام جمعه تبریز بیان داشت: ساده زیستی ایشان نیز زبان زد می باشد و امیدواریم شاهد فعالیت های موفق ایشان در دانشگاه تبریز باشیم.

رزمایش ترکیبی ایران انقلابی

وی به سفر های سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروی های مسلح به کشور های مختلف اشاره کرده و گفت: این سفرها نشان‌دهنده دیپلماسی دفاعی با طعم امنیت می باشد.

خطیب جمعه تبریز گفت: در ماه های اخیر شاهد برقراری رزمایش های مشترک داخلی و خارجی بودیم که نشانگر قدرت نظامی ایران بوده و هشداری به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و موجب خشنودی دوستان این نظام اسلامی می باشد.

انتهای پیام/