شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۳۹:۴۱ شناسه :۱۰۸۲۸۵۸

ماجرای تنش در معارفه استاندار آذربایجان‌شرقی

در حالی که سالن اجتماع یک هزار نفری مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز مملو از جمعیت بود و عده ای نیز برای حضور در این مراسم سیاسی و مدیریتی مهم، در حاشیه های سالن سرپا ایستاده بودند، اقدام غافلگیرکننده و اهانت آمیز یکی از حاضران جو مجلس را بر هم زد و همه را در بهت فرو برد.

به گزارش تبریز بیدار ، داستان از این قرار بود که یکی از حاضران در مراسم به طور ناگهانی از میان جمعیت خود را به بالای سکو رساند و به عابدین خرم، استاندار جدید آذربایجان شرقی که از چند دقیقه قبل سخنرانی اش را شروع کرده بود، سیلی زد؛ فرد خاطی اما در مقابل خونسردی و حوصله استاندار آذربایجان شرقی، دست بردار نبود و او را هل داد. 

پس از این اتفاق، مسوولان حفظ امنیت سالن برگزاری مراسم، فرد خاطی را به بیرون از محل انتقال دادند. 

خرم، استاندار آذربایجان شرقی نیز که با طمانینه و حوصله تمام در پشت تریبون ایستاده بود، به سخنرانی خود برای حضار ادامه داد و اعلام کرد که از قبل از احتمال وقوع چنین اتفاقی اطلاع داشت، اما ترجیح داده که مراسم را به دلیل اهمیت آن تعطیل نکند. 

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بزرگواری تمام خطاب به حاضرین در مراسم که از این اتفاق به شدت متاسف و ناراحت شده بودند، اعلام کرد که از خطای فرد متخلف می گذرد و او را می بخشد. 

اما این پایان ماجرا نبود و همزمان با وقوع این اتفاق، حاضران در سالن اجتماعات مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز یکصدا به پا خاسته و با سر دادن شعارهایی از قبیل «استاندار ولایی، حمایتت می کنیم»، ضمن محکوم کردن اقدام فرد خاطی، از خرم اعلام حمایت کردند. 

در ادامه این حرکت خودجوش، نمایندگان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه نیز به طور دسته جمعی بالای سن رفته و از استاندار جدید آذربایجان شرقی اعلام حمایت کردند و این حادثه تلخ را توطئه دشمنان برای برهم زدن اتحاد و انسجام مردم و مسوولان اعلام کردند. 

پس از این اتفاق خرم، استاندار آذربایجان شرقی، به سخنرانی خود ادامه داد و خانواده شهدای حاضر در مراسم نیز یکصدا از او اعلام حمایت کردند. 


انتهای پیام/