صفحه اصلی سلامت و خانواده

 • پدران امروز و‌نقش تربیتی فراموش شده؛

  مقتدری که در دسترس نیست!

  مردان چنین تربیت شده‌اند كه باور كنند سخت كوشی و ساعت‌های طولانی كاركردن نشانه تعهد به خانواده است، اما اكنون مردان باید بدانندكه اگر تغییر نكنند، باید خطر دور افتادن از همسر و فرزندان را یعنی همان افرادی كه به خاطرشان كار معنا پیدا می‌كند را بپذیرند و گاهی لازم می‌شود كه آنان دستاوردهای مالی و شغلی خود را فدا كنند تا به تعادل بهتری بین كار و زندگی خانوادگی برسند.

 • روش های از بین بردن سوزشِ فلفل

  نوشیدن یک لیوان شیر، خوردن یک قاشق چایخوری شکر، خوردن شکلات شیری و جویدن یک تکه نان بهترین روش برای رفع سوزش ناشی از خوردن فلفل یا غذای تند محسوب می‌شود.

 • مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی:

  کمبودی در ارائه خدمات شیرخوارگاه احسان تبریز وجود ندارد

  مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی تاکید کرد: هیچ گونه کمبودی در ارائه خدمات مختلف پزشکی، درمانی و غذایی برای فرزندان زیر شش سال شیرخوارگاه 'احسان' تبریز وجود ندارد.

 • ما خانه را بتکانیم یا خانه ما را بتکاند؟!

  با این ۶ روش خانه تکانی راحتی داشته باشید

  درست است که همه ما دوست داریم به بهترین شکل و با تمیزترین و زیباترین خانه به استقبال سال نو برویم، اما هدف تمام این کارها این است که حال بهتری داشته باشیم و خوشحال‌تر باشیم. قرار نیست سنت‌ها باعث ناراحتی ما شوند. پس سخت نگیرید و با شادی به استقبال بهار بروید.

 • یک پژوهشگر طب سنتی:

  «پسته» چاق‌کننده و افزاینده میل‌ جنسی است

  یک پژوهشگر طب سنتی گفت: پسته چاق‌کننده است و باعث رشد اعضای مهم بدن مثل مغز و کلیه می‌شود, قوای جنسی و میل‌ جنسی را تقویت کرده و تولید مایعات جنسی را نیز افزایش می‌دهد.

 • توصیه‌های طلایی پدر پیوند قلب ایران برای پیشگیری از سکته و مرگ‌و‌میر جوانان

  پدر پیوند قلب ایران با بیان مهم‌ترین نشانه‌های سکته‌های قلبی، از افزایش بیماری‌های قلبی و مغزی ناشی از تصلب شرایین و گرفتگی عروق در ایرانی‌ها خبر داد و گفت: بی‌تردید پیشگیری از درمان‌های گران قیمت و بیماری های مرگبار باید از اولویت های مسئولان و مردم باشد.

 • پرورش در سبک زندگی ایرانی اسلامی

  والدین عامل ایجاد امپراتوری فرزندان

  پدیده تغییر رفتار نسلی، ریشه در شکل تربیت فرزندانمان دارد. تربیتی که نه ایرانی است و نه اسلامی، نتیجه‌اش ایجاد امپراتوری‌های فرزندانمان است که نه معقول است و نه منطقی.

 • عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

  کودکان کار مورد سوء استفاده باندهای تکدی گری قرار می‌گیرند/بیشتر کودکان کار دارای یک والد هستند

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه بسیاری از کودکان کار مورد سوء استفاده باندهای تکدی گری قرار می‌گیرند، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل نبود انسجام عمل و وحدت رویه میان دستگاه های متولی تاکنون موفقیت های قابل قبولی درحوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی به ویژه کودکان کار حاصل نشده است.

 • توصیه های پزشکی

  فشار خون بالا را بدون دارو کاهش دهید

  کاهش مصرف نمک، فعالیت بدنی منظم، ثابت نگه داشتن وزن ایده آل، رعایت رژیم غذایی متعادل و همچنین با پرهیز از استعمال دخانیات می‌توان به میزان قابل ملاحظه ای از خطر پیشرفت فشار خون بالا کاست.

 • مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

  ایدز صرفاً یک بیماری نیست/ شناسایی 471 فرد مبتلا به ایدز در آذربایجان‌شرقی

  مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ایدز صرفاً یک بیماری نیست؛ چرا که این آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی است که فرد را به ایدز مبتلا می‌کند؛ بنابراین مبارزه با آن تنها به دست وزارت بهداشت عملی نمی‌شود.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات