دنیای موبایل و کامپیوتر

نقشه جدید اپل برای ترغیب خداحافظی با اندروید

اپل که هیچگاه از تلاش برای به حاشیه راندن گوگل و سیستم عامل اندروید آن دست برنمی دارد، این بار هم برنامه‌ای همراه برای تسهیل مهاجرت به iOS طراحی کرده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از بیزینس اینسایدر، اپل قبلا هم یک دستورالعمل مرحله به مرحله منتشر کرده بود که به علاقمندان آموزش می داد چگونه باید فایل ها و محتویات دیجیتالشان را از اندروید به iOS  منتقل کنند. اما همراه با به روزرسانی iOS9 برنامه همراهی موسوم به Move to iOS منتشر می شود.

این برنامه برای انتقال بی سیم، سریع و ایمن اطلاعات کاربران از گوشی‌های اندرویدی به آیفون و آی پد طراحی شده است. از این طریق به راحتی می توان فهرست تماس  ها، سابقه پیام ها، عکس ها و ویدیوهای گرفته شده با دوربین گوشی، بوکمارک های وب، اطلاعات حساب های کاربری ایمیل، تقویم و کاغذ دیواری گوشی قبلی را به iOS انتقال داد.

برنامه مذکور، پس از انتقال اطلاعات به کاربران پیشنهاد می کند تا برنامه های رایگانی را که قبلا بر روی آندروید نصب کرده بودند بر روی آیفون هم نصب کنند و در این زمینه به آنها پیشنهاداتی ارائه می کند. نسخه نهم سیستم عامل iOS   قرار است در ماه پاییز عرضه شود . این برنامه تا آن زمان در دسترس کاربران قرار نمی گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.