اپل آیفون با نمایشگر خمیده می سازد ؟!

به نظر می رسد که تولید کنندگان کره‌ای اپل را متقائد کرده اند تا در آیفون های بعدی خود از صفحه نمایش های OLED منعطف استافده کنند.اپل همچنین به تازگی در زمینه توسعه نمایشگر خمیده ، پنتنتی را به ثبت رسانده و گفته می شود که از اینگونه نمایشگر ها در محصولات آینده خود استفاده خواهد کرد.

Image title

به گزارش تبریز بیدار،  به نظر می رسد که تولید کنندگان کره‌ای اپل را متقائد کرده اند تا در آیفون های بعدی خود از صفحه نمایش های OLED منعطف استافده کنند.اپل همچنین به تازگی در زمینه توسعه نمایشگر خمیده ، پنتنتی را به ثبت رسانده و گفته می شود که از اینگونه نمایشگر ها در محصولات آینده خود استفاده خواهد کرد.

این پنتنت در سازمان ثبت پنتنت ها و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده که قرار است آیفون از نمایشگرهای خمیده در محصولاتش استفاده کند و آن ها را به این تکنولوژی مجهزکند. یک نشریه ی کره ای ،خبر از متفاوت بودن این پنتنت می دهد و خب این که قرار است آیفون به این نمایشگر ها مجهز شود را تایید می کند.

بر اساس گزارش یک نشریه کره ای، اپل به طور جدی به‌کارگیری صفحه نمایش‌های OLED در خط تولید پرچم‌دارش را در نظر گرفته است. این صفحه نمایش‌ها نقاط ضعف موجود در صفحه‌نمایش‌های کنونی اپل مثل اشباع رنگ، دقت و میزان روشنایی را در رفع می‌کنند.

این منبع اضافه کرد که اگر اپل یک آیفون با صفحه‌نمایش منعطف OLED تولید کند، می‌تواند بازار بسیار بزرگ و سودمندی را ایجاد کند، زیرا اپل هنوز از این فناوری در پرچم‌داران خود استفاده نکرده است.در حال حاضر این شرکت تنها برای ساعت هوشمند‌اش از صفحه‌نمایش OLED استفاده کرده است که پنل آنها توسط دو شرکت ال‌جی و سامسونگ تامین می‌شود.

منبع مذکور عنوان کرد: «با توجه به این که تامین‌ کنندگان نمایشگرهای اپل روی صفحه‌ نمایش‌های OLED برای این شرکت کار می‌کنند، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که اولین آیفون خمیده در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شود.»

در حال حاضر شما میتوانید نمایشگر های خمیده را در محصولات ال جی مانند G Flex 2 مشاهده کنید،همچنین این شرکت ، نمایشگر های اپل واچ را نیز تولید کرده است. این نشریه مدعی شده که قرار است کمپانی اپل ،از نسل جدید گوشی های با نمایشگر خمیده خود ،در سال ۲۰۱۸ رونمایی کند. علاوه بر این، LG Display، یکی از شاخه‌های شرکت ال‌جی با تمرکز بر تولید نمایشگر و بزرگ‌ترین تامین کننده‌ی نمایشگر برای اپل، قصد دارد خط تولید LCD یکی از کارخانه‌های خود را متوقف کرده و به جای آن OLED تولید کند تا به این ترتیب ظرفیت سالانه‌ی تولید نمایشگرهای OLED را افزایش دهد.

اپل همیشه عادت دارد تا زمان جا افتادن و بلوغ یک فناوری نوین صبر کند تا ارزش آن برای مصرف‌کننده ثابت شود. با توجه به این نکته، گرچه احتمال این که یک آیفون خمیده تولید کند کم است، اما می‌تواند از نمایشگرهای OLED منعطف به خاطر مزیت‌های دیگرش از قبیل باریکی و استحکام بهره بگیرد.

 منبع :  phonearena 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *