ساختمان جدید اپل با طرح سفینه

شرکت اپل با ساخت Apple Campus2 گامی متفاوت در طراحی و ساخت و ساز ایالات متحده برداشت.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فرهنگ نیوز،اپل قصد دارد ساختمان جدیدی تحت عنوان apple campus2 احداث کند.این پروژه که بالغ بر ۵ میلیارد دلار هزینه برداشته است تا پایان سال ۲۰۱۶ آماده بهره برداری خواهد بود.

طراحی این شرکت که شبیه سفینه فضایی است توسط شرکت شرکای فاسترو انجام شده و به منظور افزایش گنجایش تعداد کارمندان و بالا بردن ظرفیت این شرکت در نظر گرفته شده است.گفته می شود طراحی جدید این شرکت با اصول طراحی و ساخت وساز در ایالت متحده متفاوت بوده و می تواند اصول جدیدی در امر ساخت و ساز پایه گذاری کند.

 
سازندگان این عظیم الجثه اعتقاد دارند که ساخت Apple Campus2 به زیبایی و ظرافت گوشی های اپل خواهد بود و با همان مهندسی حرفه ای طراحی خواهد شد.مساحت این ساختمان برابر ۲.۸ میلیون فوت مربع و دارای ۱۷۶ هکتار سایت است و برای بیش از ۱۳۰۰۰ کارمند ظرفیت دارد.
 
گفتنی است؛پارکینگ زیر زمینی و تجهیزات تحقیقاتی آن به ۳۰۰ هزار فوت مربع می رسد.

 
این عمارت در چهار طبقه ساخته شده که دیوار های شیشه ای آن منظر کامل و زیبایی از کل ساختمان به کارمندان می دهد.از دیگر تاسیسات و ساختمان‌های این عمارت می‌توان به مرکز ورزش و بدن‌سازی، نیروگاه برق، مرکز ویژه تحقیق و توسعه به مساحت ۲۸ هزار مترمربع و یک تالار کنفرانس با ظرفیت ۱,۰۰۰ صندلی اشاره نمود. 
سقف ساختمان اصلی Campus2 و همچنین پارکینگ‌های مذکور پوشیده از پنل‌های خورشیدی‌اند تا به کمک یک نیروگاه برق گازی، تامین کننده تمامی نیروی الکتریسیته مورد نیاز برای این پردیس باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *