گوگل به‌زودی رایانه شما را هم جستجو می‌کند

با توجه به پتنتی که در بالا مشاهده می‌کنید، ممکن است جست‌وجوی گوگل به زودی به اطلاعات برنامه‌های کامپیوتر کاربران نیز دسترسی پیدا کند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، این پتنت با نام «اطلاعات برنامه‌های کامپیوتر در نتایج جست‌وجو» شناخته می‌شود و انواع مختلفی از قابلیت‌های جست‌وجو و روش‌های اجرای آن را شامل می‌شود. هدف گوگل جست‌وجوی نه فقط اینترنت به کمک کامپیوتر یا گوشی شما، بلکه کاوش محتوای برنامه‌های گوشی و کامپیوترها است.

 
در اسنادی که توسط گوگل در USPTO (اداره ثبت اختراع آمریکا) قرار گرفته، شرکت لیستی از مکان‌های مختلف برای جست‌وجو مثل برنامه‌های محلی، سرویس‌های از راه دور و برنامه‌های ثبت‌شده را عنوان کرده است. برای برنامه‌های ثبت‌شده به جست‌وجو در بخش‌های اجتماعی، مسیریابی (Google Maps)، پخش‌کننده چندرسانه‌ای و محتوا پرداخته می‌شود.
 
برای سرویس‌های از راه دور گوگل در وب، اخبار و رسانه‌های اجتماعی به جست‌وجو می‌پردازد، البته الآن هم همین کار را انجام می‌دهد. برای برنامه‌های محلی، جست‌وجوی گوگل به برنامه‌ها، بوکمارک‌ها و مخاطبین خلاصه می‌شود.
 
البته می‌توان با خیال راحت تصور کرد که گوگل بدون اجازه شما در میان این اطلاعات به جست‌وجو نخواهد پرداخت و هر نتیجه‌ای که مشاهده کنید، تنها برای خودتان است. احتمالاً به زودی این رشد قابلیت‌های بخش جست‌وجوی گوگل، به اطلاعات شما که در اینترنت قرار نگرفته‌اند و در حافظه گوشی جای دارند هم راه خواهد یافت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *