چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در تبریز به کار خود پایان داد

مرحله منطقه ای چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی (نشان خواجه نصیر طوسی) در تبریز به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریز بیداربه نقل از ایسنا،  این مسابقات که به میزبانی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی برگزار شد، روز شنبه ۲۵ مهرماه در بیت امام جمعه تبریز، افتتاح شد و طی دو روز، ۱۶ تیم از پنج استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و قزوین در موضوعات مختلف به مناظره پرداختند.

 

امروز (یکشنبه) مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور مسئولان استانی و کشوری در دانشکده برق دانشگاه تبریز برگزار شد که طی آن تیم “اتاق آسمان” از دانشگاه بین المللی قزوین متشکل از علی کاشی، جواد دولت آبادی، مصطفی کریمی و محمدرضا کلهر به مقام نخست این دوره از مسابقات دست یافت.

 

همچنین تیم “جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز”، متشکل از جهانگیر غیبی پور، احمد عالی، اتابک دریانی و امید عباس زاده به مقام دوم رقابت ها دست یافت و تیم های “بسیج دانشجویی علوم پزشکی تبریز”متشکل از زهیر محمدی، پیمان فروغی، هادی حامدفر و سید عرفان حسینی و تیم “پردیس الزهرا” از زنجان که متشکل از فاطمه بیگدلی، زهرا خدادادی، لیلا بیاتی و سمیه اصانلو بود، به صورت مشترک به مقام سوم این رقابت ها دست یافتند.

 

گفتنی است، جوایزی به تیم های اول، دوم و سوم اعطا شد، همچنین تیم های اول و دوم به مسابقات کشوری راه یافتند.

 

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه این دوره از مسابقات گفت: برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان گامی در راستای خروج از ظلمات وهم و ورود به عرصه علم و آگاهی است.

 

“سید رضی آقا سیدی”  اظهار کرد: این مناظره برای دانشجویان شرکت کننده برد برد بود، چرا که آنان با روش تبیین باورهاشان به صورت گفتمان آشنا شدند.

 

وی افزود: روش گفتمان برای ابراز عقاید روش و سیرت پیشوایان دینی ما بوده است.

 

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در خصوص روند این مسابقات، بیان کرد: تیم های اول و دوم این مسابقات منطقه ای به مسابقات ملی راه می یابند.

 

آقا سیدی برگزاری چنین مسابقاتی را الگویی مناسب برای آیندگان دانست و تاکید کرد: در این مسابقات هیچ جنگ و جدلی وجود نداشت و گفتمان بر پایه عقل، علم و منطق است.

 

بیرامی، سخنگوی تیم داوری این مسابقات نیز  با بیان اینکه داوران بدون توجه به سلایق و ارزش های شخصی قضاوت می‌کردند، گفت: تنها باتوجه به آیین نامه و با در نظر گرفتن فن بیان و نحوه مناظره دانشجویان قضاوت می کردیم.

 

شایان ذکر است، “توافق هسته ای راهبردی مهم در تداوم مسیر انقلاب است”، موضوع مناظره آخر بود که تیم های  اتاق آسمان از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین به عنوان مخالف و جامعه اسلامی از دانشگاه تبریز به عنوان موافق با یکدیگر به مناظره پرداختند که تیم اتاق آسمان با کسب ۵۰۲ امتیاز پیروز این مناظره معرفی شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *