برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تبریز؛

از سخنان سیاسی و دو پهلو تا اجرای مسابقه ای دور از شان دانشجو!

به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو مراسمی در تالار وحدت دانشگاه تبریز با حضور مسئولان دانشگاه تبریز و با حضور گسترده دانشجویان برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از  ائل این مراسم با حضور گسترده دانشجویان بیش از ظرفیت تالار وحدت آغازشد، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام محمد انوری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با بیان اینکه دانشجویان در طول تاریخ جریان ساز بوده اند که ۱۶ آذر سال ۳۲ نقطه آغازین جنبش دانشجویی و جریان سازی  بوده است، گفت: در سال های گذشته جنبش دانشجویی با آسیب هایی مواجه بوده است و برخی به دلیل منافع سیاسی جنبش دانشجویی را به انحراف کشانده اند.

وی افزود: باید در جنبش دانشجویی آسیب شناسی جدی صورت گیرد چرا که نباید جنبش دانشجویی را در تشکل ها خلاصه کنیم ولی متاسفانه در سال های اخیر جنبش دانشجویی در فعالیت های تشکل های دانشجویی خلاصه شده است.

حجت الاسلام انوری تاکید کرد: تشکل ها اقلیت اند ما باید اجازه دهیم تا همه دانشجویان با سلایق مختلف در جنبش دانشجویی نقش ایفا کنند.

وی ادامه داد: دانشجو باید رفتار عقلانی از خود نشان دهد امروز دیگر فرصت خطای استراتژیک وجود ندارد چرا که در صورت اشتباه آسیب های جبران ناپذیر متوجه جامعه و کشور خواهد شد.

جنبش دانشجویی باید مستقل باشد و به هیچ جناح و حزبی وابسته باشد 

حجت الاسلام انوری گفت: جنبش دانشجویی باید مستقل باشد و به هیچ جناح و حزبی وابسته باشد.

وی افزود: دانشجویان در آستانه انتخابات نباید اجازه دهند که برخی افراد و احزاب از آنان استفاده ابزاری بکنند.

وی خاطرنشان کرد: برخی در آستانه انتخابات می خواهند فضای یاس و ناامیدی را به دانشگاه و جامعه القا کنند و اینان افرادی هستند که از اهداف نظام اسلامی غافل هستند.

در ادامه این مراسم مسابقه ای به پیشنهاد مجری برنامه برگزار شد که به گفته دانشجویان و دبیران تشکل های دانشجویی دور از شان دانشجویان بود، مسابقه ای که با دعوت از دانشجویان دختر و مسابقه بازیگری و دانشجویان پسر و اجرای پانتومیم حاشیه هایی در پی داشت که بعضا حرکات و سخنان خلاف عرف و شرع نیز به چشم می خورد.

در ادامه محمد علی حسین پور فیضی، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: دانشجویان در طول تاریخ همیشه زبان به اعتراض حق گشوده اند، دانشجویان همواره بیدارند و کسی نمی تواند در برابر آنان دوستان نظام اسلامی را دشمن جلوه دهد.

وی با بیان اینکه دانشجو وظیفه دارد با دوستان خدا دوست و با دشمنان خدا دشمن باشد،افزود: کسانی که در برابر نقدهایی که از سوی دانشجویان صورت می گیرد گلوله در مقابلشان می گیرند باید بدانند که همیشه برای ماندن در قدرت باید از دانشجویان بترسند. 

وی دانشجو را چشم بیدار جامعه عنوان کرده و ادامه داد: کسانی که در کشور افراط و تفریط می کنند و با اعمال غلط خود ایران اسلامی را به سمت رسیدن به بن بست هدایت می کنند از نظر سیاسی سخت در اشتباه اند چرا که دانشجویان به عنوان زبان گویای جامعه تمام ناهنجاری ها را بیان می کنند.

پورفیضی تاکید کرد: دستبند را باید به دست کسانی زد که با کج اندیشی در جایگاهی قرار گرفته اند که لایق آن نیستند اما دانشجویان چهره از نقاب آنان برداشته و آنان را به جامعه معرفی می کنند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی اظهار کرد: کسانی که در آستانه انتخابات برای راه یافتن به مجلس میلیاردها تومان پول خرج می کنند دانشجویان باید چهره از نقاب این افراد بردارند و اجازه ندهند عده ای معلوم الحال که در گذشته امتحان خود را پس داده اند به مجلس راه یابند.

وی افزود: بابک زنجانی راننده فرد یا افرادی سیاسی بود که گند به جامعه زدند وما تا ابد آنان را به خاطر ضربه ای که به کشور زدند نخواهیم بخشید.

وی تاکید کرد: تشکل های دانشجویی و علی الخصوص تشکل انجمن اسلامی قبل و بعد از انقلاب اسلامی چراغ راه ملت بوده اند بنابراین باید به تشکل ها اجازه دهیم تا دغدغه های خود را مطرح کنند.

پورفیضی گفت: دانشجویان باید در آستانه انتخابات با شور وشعف حاضر شوند و به دشمنان اجازه ندهند تا آب را گل آلود کنند و دانشجویان نباید اجازه دهند تا افراد مشروط  و رفوزه شده در نظام به مجلس راه یابند.

بر اساس این گزارش در ادامه بیانیه هایی از سوی تشکل های دانشجویی انجمن اسلامی دانشگاه تبریز، جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی قرائت شده و سپس  از دانشجویان نمونه و برتر دانشگاه تبریز با حضور رئیس این دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.