ساده‌ترین نکات برای یک سیگنال قوی WiFi و سرعت بالا

بسیاری از ما به‌هیچ‌وجه به یاد نداریم که آخرین بار کی و چه زمانی یک کابل Ethernet را به سیستم خود وصل کرده‌ایم تا پا به دنیای اینترنت بگذاریم. این روزها اینترنت از نوع وایرلس و سیگنال‌های WiFiاولین – و برای بسیاری تنها – گزینه اتصال به اینترنت است و درنتیجه بهره‌گیری از یک سیگنال قدرتمند برای سرعت بیشتر در ارتباط دغدغه همه ما است.

به گزارش تبریز بیدار  وقتی پای گرفتن یک سیگنال فوق‌العاده قوی از روتر به میان می‌آید، یک کلیدواژه را هرگز نباید فراموش کنید: موقعیت و جایگاه. درواقع هر آنچه که محل کار یا خانه شما را تبدیل به یک ساختمان می‌کند – دیوارها، درب‌ها، پنجره‌ها و مانند آن – همگی موانع و عایق‌هایی برای سیگنالWiFi هستند. درنتیجه اولین و ساده‌ترین نکته در مورد داشتن یک سیگنال قوی، تعیین محلی مناسب برای روتر است و وقتی بدانید که داشتن سیگنال مرتب و قوی تأثیر فراوانی در سرعت اینترنت شما دارد، درنتیجه لازم نخواهد بود که به ISP خود مراجعه کنید و هزینه بیشتری را برای ارتباط بهتر پرداخت کنید.

 
درنتیجه توصیه‌های ساده‌ای که اینجا برای جایگذاری روتر پیشنهاد شده است را کاملاً جدی بگیرید.
 
 
هرچه بالاتر، بهتر
 
اگر در یک ساختمان دو طبقه سکونت دارید یا کار می‌کنید، قرار دادن روتر در طبقه دوم می‌تواند سیگنال بهتر و گسترده‌تری را در اختیار شما قرار دهد. درواقع آنتن دستگاه شبیه به یک چتر عمل می‌کند که هرچقدر آن را بالاتر بگیرید، پوشش بهتری را برای شما فراهم می‌کند. فقط به خاطر داشته باشید که کف و سطوح، منجر به کاهش سرعت سیگنال می‌شود درنتیجه تلاش کنید بالاترین نقطه را برای قرار دادن روتر خود انتخاب کنید.
 
ساده‌ترین نکات برای یک سیگنال قوی WiFi و سرعت بالا در منزل و محل کار
 
 
موانع میانی را بردارید
 
درب‌ها و دیوارها هم به‌اندازه خود مسئله هستند. معنی این حرف آن است که روتر هرچقدر به مرکز خانه یا محل کار شما نزدیک‌تر باشد، پوشش بهتری در سایر نقاط خواهید داشت. البته به دنبال آن باشید که روتر را به‌جای لوستر در اتاق نشیمن از سقف آویزان کنید اما تلاش کنید تا جایی که کابل‌کشی تلفن به شما اجازه می‌دهد از یک نقطه مرکزی برای پخش سیگنال بهره بگیرید. همچنین اگر روتر در یک اتاق جانبی قرار دارد، سعی کنید درب اتاق را همیشه باز نگه‌دارید تا سیگنال WiFi با مانع کمتری روبرو باشد.
 
 
گوش خرگوش را فراموش نکنید!
 
ممکن است روتر شما بیش از یک آنتن داشته باشد و اگر این‌گونه است به خاطر داشته باشید که این آنتن‌ها برای خوش‌آمد شما یا زیباتر کردن دستگاه آنجا قرار داده نشده‌اند! این آنتن‌های می‌توانند تفاوتی اساسی در دریافت و ارسال سیگنال ایجاد کنند. برای مثال روترهای ۸۰۲.۱۱ac قادر به تفکیک سیگنال‌ها هستند تا سیگنال‌های موردنیاز دستگاهی که در حال استریم ویدئو است را از یک آنتن و دستگاه دیگری که در حال وب گردی است را از آنتن دیگر ارسال کنند.
 
ازآنجایی‌که سیگنال‌های WiFi به همه نقاط در خانه یا محل کار منتشر می‌شوند، بر روی روترهایی که چند آنتن دارند، باید یک‌به‌یک سراغ آن‌ها بروید. یعنی به یاد روزهای قدیمی که آنتن تلویزیون را تنظیم می‌کردید، اگر تغییر در حالت یک آنتن تأثیری در سیگنال شما نداشت، باید به سراغ بعدی بروید.
 
همچنین اگر بر روی روتر خود آنتن نمی‌بینید، به این معنی نیست که هیچ آنتنی وجود ندارد. درواقع آنتن روتر شما درون دستگاه است و برای تنظیم کردن آن لازم است که روتر را جابه‌جا کرده و یا بچرخانید. 
 
ساده‌ترین نکات برای یک سیگنال قوی WiFi و سرعت بالا در منزل و محل کار
 
 
از مداخلات جلوگیری کنید
 
اگر از روتر های قدیمی ۸۰۲.۱۱n استفاده می‌کنید، این احتمال بسیار قوی است که دستگاه‌هایی که هرگز تصور نمی‌کنید با سیگنال WiFi شما تداخل داشته باشند. تلفن‌های بی‌سیم قدیمی، هر دستگاه مجهز به بلوتوث و حتی ماکروویو می‌تواند منجر به ایجاد اختلال در سیگنال WiFi شود. درنتیجه سعی کنید روتر را تا حد ممکن از این دستگاه‌ها دور نگه‌دارید و اگر قرار است یک دانلود چند گیگابایتی از اینترنت داشته باشید، جایی ر انتخاب کنید که این دستگاه‌ها مزاحم انتشار سیگنال نشوند.
 
منبع: تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.