تبریزبیدار گزارش می دهد؛

حضور مسئولین ارشد استانی آذربایجان شرقی در مناطق زلزله زده/ تا ایجاد شرایط آرام کنار مردم خوی هستیم

صبح امروز نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار و فرمانده سپاه عاشورا در منطقه زلزله زده خوی حضور یافتند.

به گزارش تبریزبیدار، از همان ساعات اولیه وقوع زلزله در خوی، نیروهای امدادی و گروه های جهادی و بسیجیان تبریزی با حضور در این شهرستان و روستاهای آسیب دیده، به یاری زلزله زدگان شتافتند.

صبح امروز نماینده ولی فقیه در استان به همراه استاندار آذربایجان شرقی و فرمانده سپاه عاشورا با حضور در مناطق زلزله زده استان همجوار، از روند خدمت رسانی گروه های امدادی و جهادی استان آذربایجان‌شرقی به مردم زلزله زده بازدید بعمل آورده و در جریان نحوه خدمت رسانی قرار گرفتند.

در ابتدا آیت الله سید محمدعلی آل هاشم، عابدین خرّم و سردار عباسقلیزاده از اردوگاه و بیمارستان صحرایی هلال احمر بازدید کرده و به گفتگو با مردم زلزله زده و امدادگران پرداختند.

از نکات جالب این بازدید می توان به ابراز رضایت مردم از ایجاد اسکان موقت و تامین امنیت اشاره کرد.

محسن ایرانزاد رئیس ستاد پشتیبانی مدفعان حرم آذربایجان شرقی به ارایه گزارش روند امدادرسانی پرداخته و گفت: نیازمندی های مردم باید بصورت دقیق احصا شود تا توزیع کمک های مردمی باید هدفمند شود.

وی افزود: هلال احمر استان خدمات خوبی ارائه داده است و سپاه نیز اتفاقات خوبی رقم زده و گروه های جهادی در روستاها خدمات خوبی ارائه می دهند.

حمید شیرازی معاون هلال احمر آذربایجان شرقی نیز از هماهنگی خوب بین گروه های جهادی و هلال احمر خبر داده و گفت: از اولین ساعات زلزله به دستور استاندار آذربایجان شرقی در منطقه مسقر شدیم.

کمپ پخت غذای بسیج سازندگی سپاه عاشورا و کمپ خیرین جوان تبریز مجموعه های جهادی بود که امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و فرمانده سپاه عاشورا از آن بازدید و در جریان نحوه خدمت رسانی قرار گرفتند.

سرهنگ ملک لو مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا نیز طی گزارشی گفت: گروه های جهادی استان از اولین ساعات زلزله در منطقه حضور یافته اند و بیش از ۱۶ گروه جهادی در منطقه حضور دارند.

وی افزود: کمپ پخت غذای گرم در چند نقطه توسط گروه های ایجاد شده که روزانه هفت هزار پرس غذا توزیع می شود.

از دیگر نکات قابل توجه در خدمت رسانی به زلزله زدگان، ابتکار جالب گروه جهادی بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی بود که مورد توجه همگان قرار گرفت. این گروه جهادی با در دست گرفتن یک مجموعه گلخانه ای، محیطی امن و گرم را برای زلزله زدگان ایجاد کرده و نزدیک صد چادر بر پا کرده اند که برای ساکنین خدماتی از قبیل تغذیه، درمانی و مهد کودک و مشاوره ارایه می شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در حاشیه این بازدیدها در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: از اولین روز زلزله، مدیریت بحران استانداری، هلال احمر استان، گروه های جهادی سپاه عاشورا و گروه های مردمی در اینجا مستقر شده اند.
عابدین خرّم تاکید کرد: تا آخرین لحظه در خدمت مردم منطقه خواهیم بود.

فرمانده سپاه عاشورا نیز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اینجا دلیرمردان تبریز و آذربایجان شرقی موج خدمت براه انداخته اند.

سردار عباسقلیزاده تصریح کرد: گروه های جهادی، دانشجویان، هلال احمر و دستگاه های دولتی با تمام وجود وارد میدان شده اند. همچنان که گفته ام سپاه عاشورا تا آخرین لحظه و تا ایجاد شرایط آرام در خدمت مردم عزیز خوی خواهد بود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.