تبریزبیدار گزارش می دهد؛

۲۰ سال بلاتکلیفی و پاسکاری در خاوران / ۵۰ روز از آخرین وعده شهردار گذشت

سال ۸۰ با شهرداری قرارداد بسته شد تا بعد از  قطعه بندی خاوران، ملک ها تحویل داده شود الان کل منطقه قطعه بندی شده و این مردم همچنان سرگردان هستند.

سرویس شهری تبریزبیدار/ صبح امروز و پیش از آغاز جلسه علنی شورای شهر، محوطه عمارت قدیمی شهرداری شاهد تجمع آرام جمعی از مردم بود.

چند ده نفر تجمع کننده ای که از بی توجهی اعضای شورای شهر و شهردار نسبت به بررسی مطالبات آنها گلایه داشتند، خواستار رسانه ای شدن صحبت های خود شدند.

خبرنگار تبریزبیدار علت این تجمع را از آنها جویا شده است.

یکی از این شهروندان می گوید: افرادی که اینجا جمع شده اند صاحبان قطعه در فاز یک شهرک خاوران هستند اما ۲۰ سال است که بلاتکلیف مانده اند.

او در توضیح این موضوع می افزاید: سال ۸۰ با شهرداری قرارداد بسته شد تا بعد از  قطعه بندی خاوران، ملک ما تحویل داده شود الان کل منطقه قطعه بندی شده و این مردم همچنان سرگردان هستند، در حالی که برخی دیگر با استفاده از روابط دیگر، مشکل خود را حل کردند اما ما به دنبال حل قانونی موضوع هستیم.

 

 

یکی دیگر از تجمع کنندگان می گوید: بعد از کلی پیگیری، در سال ۱۴۰۱ مساله از شهرداری به استانداری حواله شد و مقرر شد تا تغییراتی در شهرک ایجاد شود، مثلا فضای سبز به مسکونی تبدیل شود و ملک ما را تحویل دهند و این مساله بعد از تصویب در کمیسیون ماده ۵ جهت تایید نهایی به شورای عالی معماری و شهرسازی در تهران ارسال شد و اکنون بعد از تایید در شورای عالی، هنوز ملک ما را تخویل نمی دهند.

وی با انتقاد از دست به سر کردن مردم می گوید: اکنون گویا نقشه جدید در زمین های خاوران به شهرداری ابلاغ شده تا این مردم تعیین تکلیف شود و آقای هوشیار (شهردار تبریز) موضوع را به شهردار منطقه ۹ ارجاع داده اما هنوز خبری نیست.

یکی دیگر از تجمع کنندگان می گوید: آقای هوشیار بارها به ما قول داده  و آخرین با قول داد بعد از عید فطر قطعه های شما واگذار خواهد شد ولی ۵۰ روز از عید فطر گذشته و کاری انجام نشده است.

 

 

او ادامه می دهد: این مردم مظلوم ۲۰سال بلا تکلیف مانده اند، امروز اعضای شورا و آقای شهردار دیدند که ما اینجا تجمع کرده ایم ولی هیچ کدام آنها اهمیت نداده اند. ما مردم‌ به اعضای شورا رای داده ایم ولی الان ۱۰ دقیقه برای ما وقت نمی گذارند حداقل بپرسند حرف شما چیست؟

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *