در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

مطالبات آل هاشم از رئیسی / کنایه سنگین به دولت آذربایجان

امام جمعه تبریز گفت: رئیس جمهور و هیات دولت در سفر این هفته خود به استان، نسبت به رفع موضوع حاشیه نشینی و همچنین مسایل فرهنگی اهتمام بیشتر و اقدام جدی کند.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه امروز تبریز در محل مصلی اعظم خمینی(ره) این شهر با اشاره به اهمیت ازدواج گفت: در حال حاضر سن امید به زندگی در کشور ۷۴ سال است، میانگین سن ازدواج مردان ۲۴ سال و میانگین سن ازدواج زنان ۲۳ سال است؛ زنانی که در سن باروری در کشور  هستند، ۳۲ میلیون نفر است.

وی افزود: قطعا با افزایش جمعیت مساله خانواده مهم تلقی می‌شود، اقتصاد کشور رشد پیدا کرده و نخبه‌یابی کشور زیادتر می‌شود و ده‌ها دلیل دیگر می‌تواند با افزایش جمعیت بهتر شود.

خطیب جمعه تبریز به سفر آتی رئیس جمهور به استان اشاره کرده و گفت: رئیس جمهور و هیات دولت در سفر این هفته خود به استان، نسبت به رفع موضوع حاشیه نشینی و همچنین مسایل فرهنگی اهتمام بیشتر و اقدام جدی کند.

وی اضافه کرد: البته انتظارمان از دولت این نیست که به یکباره موضوع حاشیه نشینی را برطرف کند بلکه آن را در اولویت قرار دهد. در توجه به مسایل فرهنگی نیز همه باید افق دید خود به تبریز و آذربایجان شرقی را با نگاه عمیق رهبر معظم انقلاب به این خطه تنظیم کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: امیدواریم در این سفر همانند سفر قبلی، مصوبات در شان نام آذربایجان شرقی و مردم آن باشد. نیازهای استان در این سفر طبق اولویت بندی تهیه، تدوین و مطرح شود تا این استان به جایگاه واقعی خود در کشور برسد.

وی ضمن تسلیت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد گفت: هر جا که به وصیت امام رضوان الله عمل کردیم پیروز بودیم و هر جا از این وحدت کلمه غفلت کردیم، شکست خوردیم. این شاخصه نجات مردم بوده و همچنان خواهد بود.

وی تصریح کرد: انتخاب آگاهانه حضرت آیت الله خلمنه ای به رهبری انقلاب توسط مجلس خبرگان، امیدهای دشمن را به یاس تبدیل کرد.

حجت الاسلام آل هاشم به سفر رئیس رژیم صهیونیستی به جمهوری آذربایجان اشاره کرده و گفت: رابطه با رژیم صهیونیستی سرمایه‌گذاری روی اسب بازنده‌ است. همه شرایط نشان می‌دهد که هژمونی غرب در مسیر سراشیبی و افول قرار دارد و رابطه با جریان غرب و رژیم صهیونیستی به عنوان مولود نامشروع‌ غرب، سرمایه‌گذاری روی اسب بازنده است.

امام جمعه تبریز بیان داشت: البته ما معتقدیم که مردم مسلمان، دوست و برادر جمهوری آذربایجان، دست رژیم صهیونیستی را از منطقه قطع خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *