تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۹:۴۱:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۴۷۳۳۴

آیت الله شبستری در جمع هیئت تحریریه تبریز بیدار:

آیت الله شبستری: تبریز بیدار یک رسانه ارزشی است / امثال کسروی و تقی زاده جایی در مجلس آینده ندارند

مقارن با ایام مبارک ماه شعبان و رمضان، ضمن دیدار اعضای تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار با آیت الله مجتهد شبستری، از سامانه جدید مدیریت محتوایی این پایگاه رونمایی شد.

اعضای تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با حضرت آیت الله مجتهد شبستری دیدار کردند.

آیت الله مجنهد شبستری در این دیدار که به مناسبت ایام مذهبی ماه شعبان و رمضان صورت گرفت ضمن تبریک مناسبتهای مذهبی، حاضرین را به بهره مندی از برکات معنوی این  ایام توصیه کردند. 


مقابله با جریانات سکولار که سعی در رواج اباحی گری در جامعه دارند جزو رسالتهای تبریز بیدار به عنوان یک رسانه ارزشی است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه جهان امروز ، جهان رسانه هاست تاکید کردند: بیشتر مردم از طریق همین رسانه های مجازی از اخبار و مسائل اطلاع می یابند و به همین علت است که می بینیم مستکبران دنیا سرمایه فراوانی برای به دست آوردن کنترل و هدایت افکار عمومی در  فضای مجازی به کار گرفته اند و ماشاهد این امر هستیم که اکثر رسانه های دنیا توسط جبهه استکبار حمایت می شود.

ایشان با اشاره بر اهمیت رشد رسانه های ارزشی و دینی افزودند: در میان هجمه رسانه ای دشمن اگر رسانه ای سبقه اسلامی به خود گرفته و اهداف عالیه داشته باشد فی نفسه قدم بزرگی در حمایت از جبهه اسلام به عمل آورده است زیرا جوانان مسلمان دنیا می توانند به اخبار صحیح دست پیدا کنند و راه خود را در زیر بمباران خبری رسانه های بیگانگان گم نکنند.

 امام جمعه تبریز ضمن تذکر این مساله که عده ای در صدد هستند مردم آذربایجان و تبریز را نسبت به هویت دینی خود بی تفاوت و بیگانه کنند خاطرنشان کردند:الحمدلله آن طور که اطلاع داریم  تبریز بیدار یک رسانه متعهد،ارزشی و ولایی است و باتوجه به بافت مذهبی شهر تبریز باید در هدفگذاری های خود تلاش کند تا با این جریانات که سعی دارند شهر تبریز را به سمت فسق و فجور  و اباحی گری و سکولاریسم سوق دهند مقابله نماید و من نیز به نوبه خودم آرزوی موفقیت برای مجموعه تبریز بیدار می کنم.

 

تخصص و تعهد، دو معیار جلوگیری از ورود امثال کسروی و تقی زاده به مجلس

آیت الله مجتهد شبستری پس از این سخنان به انتخابات آتی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال نیز اشاره کرده و گفتند: یکی از امتیازات جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی میباشد که بواسطه آن و به خواست مردم قوانین اسلام در کشور اجرا می شود. مجلس خبرگان محل تجمع علمای کشور و تعیین و نظارت بر مقام ولایت فقیه است و مجلس شورای اسلامی نیز علاوه بر وظیفه تصویب قوانین اداره کشور ناظر بر کلیه امور می باشد. علاوه بر اهمیت همیشگی این مجلس ها، در این دوره عده ای برنامه ریزی کرده اند که با قانون اساسی کشور به مقابله برخیزند و از نظر خودشان برخی انحرافات را در نظام ایجاد کنند.

ایشان با اشاره به پیشینه تاریخی مجلس در ایران افزودند: ما در دوره هایی شاهد بودیم که افراد غرب زده و سکولاری مانند کسروی و تقی زاده بر کرسی مجلس ایران تکیه کرده بودند اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مجلس جای چنین انسانهایی نیست. البته جای رشد و انتخاب افراد بهتر و اصلح تر وجود دارد که باید مردم با آگاهی و بصیرت در هر دوره انتخابهای بهتری انجام دهند. 

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تشریح برخی از شاخص ها و معیارهای انتخاب نمایندگان گفتند: مردم در مجلس خبرگان باید به کسانی رای دهند که ضمن تقوا و اشراف و شناخت نسبت به مسائل کشور، آشنایی کافی با اسلام در حد اجتهاد داشته و تابع ولایت الهی باشند. در خصوص مجلس شورای اسلامی همکاربلدی و تخصص و تعهد به اسلام و وطن خواهی از مهمترین معیارهایی است که مردم با کسب اطمینان در خصوص این معیارها باید از ورود افرادی مانند تقی زاده و کسروی به قوه مقننه جلوگیری کنند.


تمامی دلبستگان به نظام جمهوری اسلامی از هر فکر و جناحی می توانند در انتخابات آتی شرکت کنند، البته فتنه خط قرمز نظام و مردم است

آیت الله مجتهد شبستری ضمن یادآوری ظلم بزرگ و نابخشودنی فتنه گران سال 88 در حق نظام اسلامی و مردم تصریح کردند: تمام جریانات و کسانی که اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه را قبول دارند حق حضور در انتخابات را دارند و مقابله و نزاع آنان با یکدیگر به صلاح کشور نیست و مقام معظم رهبری نیز تاکیدات ویژه ای بر این امر دارند لکن فتنه و فتنه گران خط قرمز ما محسوب می شوند و نباید در مقابل آنان سهل انگاری شود و رسانه ها نیز باید اقدامات آنان را رصد کرده و در مقابل آنان اقدام به روشنگری نمایند.

ایشان یکی دیگر از وظایف رسانه ها در انتخابات آتی را دعوت مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات عنوان کرده و افزودند: دشمنان می خواهند  قدرت ایران اسلامی را که همان حمایت مردمی از آن می باشد را مورد تشکیک قرار دهند تا بدان وسیله وانمود کنند نظام اسلامی رو به افول گذاشته و تضعیف شده است لذا در این شرایط مردم عزیز باید به صورت حداکثری و آگاهانه در این انتخابات شرکت کنند.


امام جمعه تبریز در ادامه به بیان رهنمودهای خود در خصوص مسائل جاری کشور و استان پرداختند.

 

تبریز بیدار رسانه ای منتقد، مطالبه گر، ارزشی و مردمی بوده و وامدار هیچ یک از جریانات سیاسی نیست

گفتنی است محسن محمدزاده، مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار پیش از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان ضمن قدردانی از نگاه پدرانه و حمایت های آیت الله مجتهد شبستری نسبت به رسانه ها و خصوصا تبریز بیدار، گزارشی از عملکرد این پایگاه در سال گذشته ارائه کرده و با توضیح برخی از برنامه های پیش رو، به تشریح سیاستها و جهتگیری های این پایگاه خبری پرداخت.

وی  نگاه منتقدانه، مطالبه گری، ارزشی و مردمی بودن و عدم وابستگی به هیچ یک از جریانات سیاسی را شاخصه های اصلی تحریریه تبریز بیدار دانسته و بر حرکت این رسانه استان در جهت اصول و شاخص های انقلاب و رهبری تاکید کرد.

محمدزاده ضمن تشریح رویکردهای این پایگاه خبری در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، تشویق مردم به حضور حداکثری و  تبیین شاخص های انتخاب اصلح و زمینه سازی جهت معرفی و تضارب آرا دلبستگان نظام جمهوری اسلامی از هر طیف و گروه فکری سیاسی را جزو وظایف تبریز بیدار در انتخابات پیش رو دانسته و با انتقاد از برخی تحرکات در فضای استان و برخورد منفعلانه مسئولین، بر مرزبندی صریح با فتنه 88 و فتنه گران تاکید کرد.

در پایان، سامانه جدید مدیریت محتوای پایگاه خبری تحلیلی تبریز بیدار بدست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز رونمایی شد.

نظرات

قليزاده
IR

سلام خيلي تبر يك مي گويم به خاطر قالب جديد اما قربونت برم خيلي شلوغ كرديد مطالب تو در تو شده وهنگام مطالعه سايت ،سردرگم ايجاد ميكند لطفا يك كمي منو را سبك كنيد باتشكر

یه دوست
NL

قالب جدید مبارک

سعید
IR

قالب قبلی بهتربود

حسن .ف
IR

باسلام ضمن قبولی طاعات عبادت بنده نیزتشکروقدردانی خودرا ازرسانه ارزشی تبریزبیدار اعلام میدارم.