تبریزبیدار
سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۵۷:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۴۷۴۱۹

فدراسیون ملزم شد تا 10 روز آینده ابهامات بازی تراکتورسازی و نفت را روشن کند

محمداسماعیل سعیدی درباره جلسه روز شنبه مدیران فدراسیون و سازمان لیگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این جلسه موضوعات مرتبط با بازی تراکتورسازی و نفت مورد بررسی قرار گرفت.بر این اساس اعضای حاضر در جلسه ملزم شدند تا طی 10 روز آینده زوایای پنهان اتفاقات بازی تراکتور- نفت را مشخص کنند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از کاپ، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: به مسئولان فدراسیون حداکثر تا 10 روز آینده زمان داده ایم تا این ابهامات بازی تراکتورسازی و نفت را برای ما روشن کنند.

محمداسماعیل سعیدی درباره جلسه روز شنبه مدیران فدراسیون و سازمان لیگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این جلسه موضوعات مرتبط با بازی تراکتورسازی و نفت مورد بررسی قرار گرفت.بر این اساس اعضای حاضر در جلسه ملزم شدند تا طی 10 روز آینده زوایای پنهان اتفاقات بازی تراکتور- نفت را مشخص کنند. 

وی ادامه داد: در این راستا دو اقدام مهم صورت پذیرفت؛ یکی اینکه من پیشنهاد تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال را دادم چراکه در گذشته و اکنون نیز نابسامانی هایی در فوتبال ما وجود دارد که برخی اراده ها در پشت پرده هست که این مسائل باید روشن شود. 

نماینده مجلس تبریز خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس ماده 236، نمایندگان مجلس حق دارند اگر تخلفی از سوی یک سازمان یا مجموعه ای می بینند از مسئولان آنها دعوت کنند به موضوع رسیدگی کنند. لذا در این راستا 18 نفر از همکارانم در مجلس اعمال این ماده را امضا کردند و طی آن جلسه ای در کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور نوباوه، رییس کارگروه ورزش کمیسیون و  تاج، علیپور، بهروان و اصفهانیان برگزار شد که طی آن 8،9 بند اشکالات وارده در خصوص بازی تراکتور و نفت و اتفاقات آن تنظیم شد. 

وی با اشاره به آرایی که وزارت ورزش و جوان اعلام کرده بیان داشت: این آرا نوعی اهانت به تیم تراکتورسازی بوده و من درباره داوری می گویم قضاوت فغانی ناعادلانه بوده و حتی فردوسی پور در برنامه 90 هم نتوانست دلیل کارت زرد اول آندرانیک تیموریان را متوجه شود. در آن بازی فغانی یک پنالتی به نفع تراکتور نگرفت و شرایطی فراهم کرد که دقایق پایانی بازی تمامی عوامل علیه تیم تراکتورسازی شد و به عقیده من این تصمیمات داور از روی حساب و کتاب بود. 

سعیدی تصریح کرد: از جمله مواردی که مورد تاکید ما بود علت انتخاب فغانی به عنوان داور این بازی بود چراکه وی در همین فصل و در بازی تراکتورسازی و سپاهان اشتباهات آشکاری را علیه تیم تراکتورسازی اتخاذ کرد. از طرفی موضوع خرابی اسکوربورد علت اطلاع رسانی ناصحیح و همچنین قطعی و اختلال در تلفن های همراه و اینترنت از دیگر مواردی بود که در جلسه با مسئولان فدراسیون مطرح شد. 

نماینده مجلس تبریز، آذرشهر و اسکو ادامه داد: دلایلی که در جلسه از سوی رییس کمیته داوران به ما ارائه شد غیرقابل قبول بود. به ما گفته شد هواداران تراکتورسازی قبل از بازی نامه ای نوشته بودند که ما ترکی را برای قضاوت این بازی نمی خواهیم.از سوی دیگر، در خصوص اسکوربورد هم گفتند هیات فوتبال استان درآمد دارد و باید برخی از مسائل از جمله اسکوربورد را برای ورزشگاه تعمیر کند. همچنین گفته شد  فغانی از مردم تبریز عذرخواهی کرده اما احساس می شود این تصمیمات وی در بازی سهوی بوده و قابل قبول نیست.

سعیدی افزود:مورد دیگری که مورد تاکید ما بود این بود که داور  در زمان 6 دقیقه وقت تلف شده سوت نزده و قبل از آن بازی به پایان رسید. ما به طور جدی پیگیر این قضایا هستیم و تاکید داریم احساسات مردم تبریز را جریحه دار کردند. لذا به مسئولان فدراسیون حداکثر تا 10 روز آینده زمان داده ایم تا این ابهامات بازی تراکتورسازی و نفت را برای ما روشن کنند.

وی عنوان کرد: من در روز بازی در استادیوم حضور داشتم و علیرغم این همه اتفاق و ناداوری علیه تراکتورسازی هواداران این تیم با شعار:«عیبی یوخ» فهم و شعور بالای خود را نشان دادند اما  احساس می کنم از رفتار عاقلانه آنها سوءاستفاده شد ولی ما هم کاملا پیگیر هستیم و این دلیل نمی شود که مسئولان استانی این موضوع را پیگیر نشوند. 

عضو سابق هیات مدیره تراکتورسازی خاطرنشان کرد: من زمانی در هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی بودم و به این تیم تعصب دارم. از طرفی تراکتورسازی متعلق به استان آذربایجان شرقی است و افتخار اینجاست و علاقه مند هستم کمک کنم و هر زمان از من کمک و مشاوره خواستند در خدمت باشگاه بودم.

سعیدی افزود: برخی از تیم ها و باشگاه ها از اعتبارات دولتی به طور مستقیم و غیرمستقیم بهره مند می شوند و این ارتزاق از دولت باید برای تیم تراکتورسازی هم باشد و مسئولان نه در شعار بلکه در عمل هم باید از این تیم حمایت مالی کنند چراکه تراکتورسازی فوتبال مرده کشور را احیا کرد و به لحاظ تماشاگر موجب شد شور و شوق به فوتبال کشور بازگردد و این یکی از افتخارات باشگاه تراکتورسازی است.