در اختتامیه جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی مطرح شد؛

توجه به مفاهیم و محتوا در کارهای هنری نباید مورد غفلت قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: در کارهای هنری نباید از محتوا و مفاهیم غافل باشیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، آیت الله محسن مجتهد شبستری شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی در تبریز اظهار داشت: وبلاگ نویسی قرآنی خدمت ارزشمندی در نشر قرآن کریم است زیرا شرایط عصر ما ایجاب می کند از فضای مجازی حداکثر استفاده را بکنیم چرا که امروزه مراجعه کنندگان به فضای مجازی بسیار پرتعداد هستند.


وی با تاکید بر لزوم بهره بردن از آیات قرآنی ادامه داد: نباید قرآن را فقط در مراسم ختم و یا بر سر سفره عقد ببینیم بلکه آیات قرآنی باید توسط مسلمانان عملی شوند.

آیت الله شبستری با بیان اینکه باید در راستای ترویج قرآن تلاش کنیم، گفت: همه کسانی که در این راستا قدمی بردارند اجر بالایی دارند و به خصوص استفاده از فضای مجازی برای نشر این فرهنگ، دارای پاداش ویژه ای است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه عمل به آیات قرآن با مجوز دادن به کارهای لغو منافات دارد، گفت: به حد کافی ماهواره ها و عوامل استکبار لهو و لعب را تبلیغ می کنند که مسلمانان و مسئولین نظام جمهوری اسلامی باید این تبلیغات باطل را خنثی کرده و وضع موجود را بدتر نکنند.

وی ادامه داد: در کارهای هنری باید به مفاهیم و محتوا عنایت ویژه ای داشته باشیم و سوژه و مقصدی برای خودمان تعیین کرده و برای دستیابی به آن تلاش کنیم.

آیت الله شبستری افزود: البته مهم ترین هدف از فعالیت های قرآنی، عمل به قرآن کریم است و تمامی برگزیدگان باید به این مساله توجه کنند.


ظرفیت های فضای مجازی برای فعالیت های قرآنی مورد استفاده قرار گیرد

علی اکبر صفی پور نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات فرهنگ و ارشاد استان در زمینه های قرآنی گفت: اداره کل ارشاد تلاش کرده در حد بضاعت خود قدم هایی در عرصه قرآنی برداشته و اقداماتی در این حوزه داشته باشد که از آن جمله می توان به برگزاری نمایشگاه و مسابقات قرآنی اشاره نمود که این اقدامات هر چند راضی کننده نبوده اما امیدوار کننده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره ای به تاکید رهبری در بحث بهره وری صحیح از فضای مجازی گفت: ایشان تاکید بالایی بر استفاده از پتانسیل های فضای مجازی داشته و در راستای بهره وری از این فضا در جهت فعالیت های قرآنی سفارشاتی به مسئولان رده های مختلف داده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: ما در سال گذشته با وجود فاصله ای که در برگزاری این جشنواره حادث شده بود تمام تلاش خود را انجام دادیم، هر چند محدودیت های مالی نیز در این میان سبب برخی مشکلات شده بود اما با این حال و با وجود حمایت ها، سومین جشنواره نیز برگزار شده و امروز شاهد اختتامیه آن هستیم.

صفی پور ادامه داد: در این مسابقه در ابتدا سه هزار و ۵۰ وبلاگ شناسایی و آثارشان مورد بررسی قرار گرفته و ۹۷۰ وبلاگ برای داوری فرستاده شده و در نهایت ۳۲ وبلاگ در شش بخش انتخاب شده و یک بخش ویژه نیز برای وبلاگ هایی که جز زبان فارسی نوشته شده بودند، در نظر گرفته شد.

وی افزود: این امر سبب شد تا وجه بین المللی جشنواره رونق یابد تا سال بعد بتوانیم در سطح بین المللی آن را برگزار کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین از تجلیل فعالان بخش قرآنی در این جشنواره خبر داد و گفت: این فضا بهترین موقعیت برای تجلیل از فعالان قرآنی است که امروز از شش نفر از این فعالان تجلیل می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.