صالحی:

آمانو این هفته به تهران می‌آید/حل مسائل باقی‌مانده با آژانس، لازمه اجرای برجام است

رئیس سازمان انرژی اتمی امروز پس از دیدار با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت آمانو این هفته به تهران سفر می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرد.


وی پس از پایان دیدار با آمانو گفت: تعدادی از کارشناسان آژانس حدود ۱۲ نفر امشب عازم ایران می‌شوند و آقای یوکیا امانو مدیرکل آژانس ظرف سه تاچهار روز آینده به ایران سفر خواهد کرد.

صحبت با آمانو درباره فعالیت‌های هسته‌ای گذشته و حال


رئیس سازمان انرژی اتمی درحاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی,گفت: موضوعی که با آقای آمانو صحبت کردیم در ارتباط با فعالیت های هسته ای گذشته وحال کشور است.

وی افزود: ما توافقی را با آقای آمانو در وین امضا کردیم و یک تفاهمی هم داشتیم که این تفاهم خیلی معمول است که کشورهای عضو آژانس با آژانس در خصوص بعضی از فرایندهای بازرسی تفاهم می کنند و این تفاهم را معمولا اعلام نمی کنند، چیز مهمی هم نیست و معمول نیست تفاهم نامه های بازرسی را اعلام کنند.

گفتگو درباره بازرسی‌ها و جزئیات آن


صالحی گفت: لذا ما یک تفاهم نامه ای را هم داریم در ارتباط با بازرسی های مورد نظر و در باره جزئیات این مساله صحبت کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: این موضوع دارد با جدیت دنبال می شود و ما امیدواریم براساس توافقمان با آژانس نتیجه مورد نظر حاصل شود, بگونه‌ای که تا ۱۵ دسامبر سال جاری این موضوع به‌نحوی بسته شود چون ضرورتا باید این موضوع تکلیفش روشن شود تا اینکه برجام بتواند عملیاتی شود.

وی گفت: ما در این مسیر حرکت می کنیم و گاهی اوقات موانعی پیش می اید که ضرورتا بایستی این موانع برطرف شود.

صالحی پیش از ظهر امروز نیز با وزیر انرژی آمریکا و نماینده چین در حاشیه اجلاس کنفرانس عمومی اژانس بین المللی انرژی اتمی به صورت سه جانبه دیدار و در خصوص موضوعات مرتبط با برجام مذاکره و تبادل نظر کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.