در سمینار آموزشی سرویس کاران لوازم خانگی تبریز عنوان شد؛

تاسیس شهرک صنعتی لوازم خانگی در تبریز/ لزوم فرهنگسازی مصرف بهینه

مدیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از تاسیس نخستین شهرک صنعتی لوازم خانگی کشور در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، سمینار بازآموزی و آموزشی سرویس کاران لوازم خانگی الکتریکی – برودتی ظهر سه شنبه در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی برگزار شد و مسوولان این حوزه در خصوص موضوعات مختلف مرتبط با مصرف انرژی بویژه برق و ارتباط آنها با بحران های زیست محیطی چون بحران آب مطالبی را به شرکت کنندگان ارائه کردند.


نخستین شهرک صنعتی لوازم خانگی کشور در تبریز تاسیس می شود


بر همین اساس مدیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، آذربایجان شرقی را استانی فرهنگی، ادبی و هنری و تبریز را از قطب های چهارگانه صنعت خواند و از افتتاح شهرک صنعتی لوازم خانگی در استان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت لوازم خانگی در کشور برای اولین بار با مشارکت و همکاری بخش خصوصی قرار است اولین شهرک صنعتی لوازم خانگی در تبریز تأسیس می شود.

انصاری با اشاره به اهداف چنین همایش ها و سمینارهایی اظهار داشت: در وحله نخست ما باید در برگزاری این سمینارها نگاه کیفیتی داشته باشیم و این مهم در اذهان شهروندان و جامعه ما نهادینه شده و به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی در ادامه با بیان این که لوازم خانگی تنها صنعتی است که هم در بخش های اداری و غیر اداری و هم در منازل روستایی و شهری کاربرد اجتناب ناپذیری دارد، افزود: بر همین اساس ارتقای سطح علمی و فنی سرویس کاران لوازم خانگی با توجه به ارتقای سطح تکنولوژی امروزی اجتناب ناپذیر است چرا که این صنعت جزو صنایع بسیار مهم بوده و از جمله صنایع توسعه دهنده اقتصاد محسوب می شود و باید نگاه علمی نسبت به آن داشته باشیم و دقیقا بدانیم کسی که در این حوزه گام بر می دارد همانند کسی است که در خط تولید گام بر می دارد.

انصاری با تاکید بر تضمین کیفیت خدمات سرویس کاران، جامع الاطراف و جامع العلم بودن آنها، رضایت مشتری و توجه به مشتری مداری تصریح کرد: سرویس کاران باید از جهت شناخت خط تولید، ساختار تکنولوژی و اطمینان خاطر قوی ترین نفرات شرکت های تولید کننده لوازم خانگی و همانند طبیبی باشند که برای تشخیص مرض بیمار و بهبود آن تلاش می کند.

وی در ادامه افزود: رویکرد ما باید به سوی بهبود تولیدات ملی رقابت پذیر باشد و این تولیدات را جایگرین واردات کنیم تا با تجمیع نظرات در یک مسیر شاهد توسعه اقتصادی کشور باشیم گه تحقق این امر به کار سرویس کاران نیز وابسته است.

مدیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران حفظ  مشتری را یکی از اصول اقتصاد پایدار دانست و گفت: خدمات سرویس کاران می تواند همان اندازه که جاذب و جالب به نظر آید، دافعه ایجاد کند و این نقاط قوت و ضعف باید مورد توجه قرار گیرد که در این راستا آموزش سرویس کاران ضروری است چرا که بسیاری از افراد نوع استفاده از لوازم خانگی را نمی دانند و از این رو نصب سریع و علمی لوازم خانگی یکی از ضرورت های این حوزه است که باید توسط افراد متخصص و کارآزموده انجام گیرد.

وی با تاکید بر لزوم  صادرات گرایی در حوزه لوازم خانگی خاطر نشان شد: اولین قدم برای رسیدن به این مهم، برندسازی و شناسایی محصول است و همایش هایی این چنینی به عنوان ابزاری برای دستیابی به این مقاصد والا باید در اذهان دست اندرکاران جرقه ای برای ارتقای کیفیت ایجاد کند و انتظار داریم سرویس کاران با گام برداشتن در یک مسیر علمی و تجربی مصرف بی رویه انرژی را به حداقل برسانند.

مصرف آب ایرانیان برای مسواک زدن ۱۴ برابر اروپاییان است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در خصوص این شرکت اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی که ستاد آن در تبریز است جدا از حوزه فعالیت شرکت توزیع نیروی برق تبریز با ۱۸ مدیریت شهرستانی فعالیت می کند.  

سرافراز در ادامه با انتقاد از مصرف بالا و تأکید بر مصرف بهینه انرژی ابراز داشت: با نگاهی گذرا به ارقام مصرف انرژی در شاخصه های مختلف و تعاریف آن متوجه می شویم که در رابطه با مصرف انرژی چه اتفاقاتی در این حوزه می افتد.

وی با اشاره به نوسانات مصرف انرژی و مصرف ۳۰ الی ۳۱ درصدی مصرف آن در بخش صنعتی در خصوص مصارف خانگی نیز گفت: حدود ۳۰ در صد مصرف انرژی مربوط به مصارف خانگی است و بیش از ۳۵ درصد از همین درصد برای سیستم های سرمایشی و تجهیزات پرمصرف استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با بیان این که مصرف انرژی در کشور ایران بالا بوده و کاملا متفاوت با مصرف انرژی در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته است، گفت: از نظر میانگین جهانی ما در مصرف انرژی برق، سه برابر میانگین جهانی را داریم.

وی در ادامه حوزه برق و آب را یک زنجیره متصل و بهم پیوسته دانست و افزود: مصرف برق بطور مستقیم و غیرمستقیم بر مصرف آب تأثیرگذار است و با توجه به بحران کم آبی باید در مصرف بهینه و بهره  برداری درست از انرژی برق و حفاظت از محیط زیست دقت لازم صورت گیرد.

سرافراز با تاکید بر نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه انرژی و آب خاطر نشان شد: مصرف آب ایرانیان برای مسواک زدن ۱۴ برابر متوسط اروپاییان است و متأسفانه در کشور در بسیاری موارد مدیریت قبل از بحران مورد توجه قرار نمی گیرد و هنگامی به خود می آییم که کار از کار گذشته و بحرانی به وقوع پیوسته است.

وی در پایان با بیان این که بهتر است به جای شعار دادن مرد عمل باشیم، گفت: بهتر است به جای ایراد گرفتن به سایرین حداقل نقش خود را در توجه به موارد اصلی به خصوص در حفاظت از محیط زیست ایفا کرده و در گام نهادن در مسیر اقتصاد مقاومتی بیش از آنچه که فرافکنی و پاسخ سازی کنیم، پاسخگو بوده و اثرهای مثبت در این حوزه داشته باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.