تبانی پنهانی آمریکا و داعش + تصاویر

مواردی از مصداق‌های همکاری‌های پنهانی داعش و آمریکا مطرح شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  ایالات متحده آمریکا نقش مضری در تحولات عراق و در جنگ با تروریست‌‌های تفکیری داعش دارد که برآیند این اتفاقات باعث طولانی تر شدن جنگ ارتش و نیروهای مردمی عراق با تروریست‌های تفکیری داعش گردیده است.

ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کنند با مطرح کردن طرح تجزیه عراق این کشور را به سه قسمت “شیعه نشین”، “کردنشین” و “سنی نشین” تجزیه کند و از این طریق از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

از جمله اقدامات مضری که آمریکا در این مسیرانجام داده پرتاب محموله‌های هوایی برای تروریست‌های تفکیری داعش، بمباران مواضع ارتش و نیروهای مردمی عراق در نقاطی که نیروهای عراقی در حال پیشروی و تصرف مواضع داعش هستند، مطرح کردن طرح تجزیه عراق، تضعیف مواضع دولت مرکزی این کشور و… است. 

**سردار جوانی: ارسال سلاح برای داعش در استان “صلاح‌الدین” و “دیالی”

سردار “یدالله جوانی” مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه  با اشاره به نقش مضر آمریکا در تحولات منطقه و خصوصا در عراق و سوریه عنوان داشت: در منطقه “جلولا” در استان “دیالی” و یا در شهر “تکریت” در استان “صلاح‌الدین” آمریکایی‌ها محموله‌های سلاح برای تروریست‌ها ارسال کردند. 

تبانی پنهانی آمریکا و داعش/اهرم غرب آسیا جدید آمریکا چیست؟ + تصاویر


**مقدم فر: آمریکا در طرحی خواهان تجزیه عراق است

حمیدرضا مقدم‌فر” مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه درباره “تجزیه عراق” اظهارداشت: تجزیه عراق بحث جدیدی نیست و آمریکایی‌ها از گذشته به دنبال آن بودند.

وی تأکید کرد: آمریکا بیش از ۱۰ سال به دنبال تجزیه عراق بوده و در گذشته هم تلاش‌هایی برای عملی کردن طرح خود با حربه تهدید، تطمیع و فشار داشته است.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه با اشاره به انسجام بین اقوام مختلف “کرد”، “شیعه” و “سنی” خاطرنشان کرد: مبارزه با داعش باعث شده تا اقوام و طوایف مختلف در “عراق” منسجم‌تر از گذشته باشند.

**گلوبال ریسرچ: آمریکا برای داعش  محموله کمکهای تسلیحاتی هوایی می فرستد

پایگاه اینترنتی گلوبال ریسرچ در گزارشی به قلم کورت نیمو تحت عنوان «آمریکا برای داعش  محموله کمکهای تسلیحاتی هوایی می فرستد» ‌نوشت :این در حالیست که نیروهای داوطلب مردمی در مناطق یثرب و بلد در استان صلاح الدین این گزارش ها را نیز تایید کرده اند. عراق اعلام کرده است این روزها نیروهای این کشور در مبارزه با داعش و بازپس گیری نواحی تحت کنترل این گروه تروریستی دست بالا را دارند . 

در ماه اکتبر نیز یک محموله هوایی حامل کمکهای تسلیحاتی در حومه کوبانی در سوریه به دست نیروهای داعش افتاد.  در ماه نوامبر نیز منابع اطلاعاتی در عراق اعلام کردند آمریکا فعالانه در تامین سلاح برای عناصر داعش نقش ایفا می‎کند. 

در این گزارش آمده است منابع اطلاعاتی عراق تاکید دارند هواپیماهای نظامی آمریکا به منظور کمک به عناصر داعش برای مقاومت در برابر ارتش و نیروهای داوطلب  مردمی و نیروهای امنیتی چندین بار برای آنها کمکهای تسلیحاتی ارسال کردند. 

تبانی پنهانی آمریکا و داعش/اهرم غرب آسیا جدید آمریکا چیست؟ + تصاویر

ایالات متحده آمریکا در حوزه میدانی دو تاکتیک یکسان را در عراق و سوریه دنبال می‌کند و به دنبال این است که با تجزیه عراق و سوریه؛ نظام‌های وابسته به آمریکا را بر سر کار بیاورد و از این طریق از هم‌پیمانان خود همچون ترکیه، اردن، امارات عربی متحده، قطر، عربستان سعودی و… کمک می‌گیرد.

  **پوتین: به لطف کمک‌های آمریکا داعش از ارتش عراق مجهزتر است

“ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور فدراسیون روسیه با انتقاد از اقدامات مضر آمریکا در منطقه غرب آسیا عنوان داشت: به لطف کمک‌های ایالات متحده امروز داعش از ارتش عراق مجهزتر است.

**کمک تسلیحاتی آمریکا به داعش چگونه است؟

 اولین کشوری که حامی تسلیحاتی داعش به شمار می‌آید ایالات متحده آمریکاست.  کشورهایی همچون ترکیه، عربستان و تعداد دیگری از کشورهای منطقه غرب آسیا نقش خود را ایفا می‌کرده و می‌کنند و در تجهیز تسلیحاتی تروریست‌ها نقش دارند.


تروریست‌های داعش از ابتدای جنگ با سوریه از موشک‌های ضد زره “کورنت”، “میلان” و سلاح‌های ضد نفر بهره می‌بردند که آمریکا با واسطه آن را به تروریست‌ها از طریق مرزهای ترکیه می‌رساند. تحلیلگران و کارشناسان معتقدند یک سوم تا یک پنجم فشنگ‌های شلیک شده از اسلحه‌های سبک و نیمه سنگین داعش، ساخت ایالات متحده آمریکا و غرب است.تبانی پنهانی آمریکا و داعش/اهرم غرب آسیا جدید آمریکا چیست؟ + تصاویر


نکته دیگری که به ذهن می‌رسد این است که بالگردهای ایالات متحده آمریکا با تصویربرداری از مواضع نیروهای مردمی تلاش می‌کنند تا برآوردی از تسلیحات و تجهیزات و نفرات گردان‌های “حزب الله” عراق داشته باشند و از این طریق سلاح‌های لازم و کافی را در اختیار داعش بر اساس برآوردها قرار دهند و در مناطق درگیر با بسیج مردمی، تروریست‌های داعش بتوانند با استفاده از سلاح‌های آمریکایی از شکست خود در این مناطق جلوگیری کنند. 

تبانی پنهانی آمریکا و داعش/اهرم غرب آسیا جدید آمریکا چیست؟ + تصاویر

تبانی پنهانی آمریکا و داعش/اهرم غرب آسیا جدید آمریکا چیست؟ + تصاویر

**کارشکنی ژنرال‌های آمریکایی در آزاد سازی استان الانبار

در دو ماهه اخیر که عملیات آزادسازی استان الانبار کلید خورده ژنرال‌های آمریکایی تلاش کردند تا با مطرح کردن حصر نیروهای حشد‌الشعبی از عملیات جلوگیری و بین نیروهای ارتش و حشدالشعبی اختلاف افکنی کنند تا جنگ داعش طولانی تر شود. طولانی تر شدن جنگ با داعش باعث می‌شود تا آمریکایی‌ها علاوه بر فروش تسلیحات خود به عراق، پروسه جنگ را برای بررسی سازوکار تجزیه عراق طولانی‌تر کنند.


تجزیه عراق که بیش از ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد باعث می‌شود تا به زعم ایالات متحده سه کشور کوچکتر و مطیع بوجود بیاید و همین موضوع می‌تواند راز کارشکنی آمریکا در عملیات آزادسازی استان “الانبار” باشد.

به نظر می‌رسد امروز تروریست‌های تفکیری داعش “اهرم غرب آسیا جدید ایالات متحده آمریکا” هستند و تلاش می‌کنند تا کشورهای مخالف با سیاست‌های امپریالیسم را تجزیه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.