رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) عنوان کرد:

دانشگاه ها به جای برگزاری کنسرت های مختلط، سرگرمی مشروع برای جوانان ایجاد کنند / ضرورت ابزار مناسب در مقابل تبلیغات انبوه دشمن

آیت الله مجتهد شبستری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)در مراسم رونمایی این مجمع با بیان اینکه باید ابزاری مقابل تبلیغات فراوان استکبار جهانی علیه تشیع داشته باشیم؛ از برنامه های سرگرم کننده نامناسب دانشگاه ها انتقاد کرده وگفت: دانشگاه ها به جای برگزاری کنسرت های مختلط، سرگرمی مشروع برای جوانان ایجاد کنند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ائل،  آیت الله محسن مجتهد شبستری در مراسم رونمایی از محصولات دیجیتال مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه باید معارف اهل بیت(ع) به گوش جهانیان برسد؛ گفت: در راستای احیای امر اهل بیت(ع) باید علوم آنها یاد گرفته شود و بین مردم نشر شود چرا که راهی بهتز از راه آنان وجود ندارد.

وی با اشاره به تولید محصولات دیجیتال در مجمع جهانی اهل بیت(ع)، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد مراجعه کنندگان به فضار ای مجازی بیش از مراجعین به کتب است و از طرفی، ماهواره ها نیز برنامه های مبتذل خود را پیش گرفته اند لذا برای سهولت در دسترسی به منابع اهل بیت(ع) نرم افزارهایی در این زمینه تولید شده است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه فضای مجازی کار را برای محققان آسان کرده، بیان داشت: عاشقان اهل بیت و محققان جهت سهولت در دسترسی به منابع اهل بیت(ع) به نرم افزارهای مفیدی که توسط مجمع جهانی اهل بیت(ع) تولید شده، مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در شرایطی که استکبار جهانی تبلیغات فراوان و جنگ نرم علیه اسلام و تشیع به راه انداخته است؛ باید ابزاری در مقابل آن داشته باشیم تا جوانان با علوم اسلامی و تشیع آشنا شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: در دانشگاه ها به جای برگزاری کنسرت های مختلط، جاذبه های دیگری در قالب برنامه های هنری ارائه دهند تا ضمن فراهم شدن سرگرمی مشروع برای جوانان، مطالب مفید و ارزنده در اختیار آنها قرار گیرد.

تشریح فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع)

وی با اشاره به فعالیت مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نشر فرهنگ تشیع، خاطر نشان کرد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) سالیها است که در نشر کتب و نشریات مفید فعالیت موفقی داشته و آنها را به سراسر دنیا فرستاده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اعزام مبلغ به کشورهای دیگر و همچنین ساخت مساجد و حسینیه ها در کشورها و برگزاری همایش ها و کنفرانس های متعدد از دیگر فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) است.

وی با اشاره به تاسیس همزمان مجمع جهانی تقریب مذاهب و مجمه جهانی اهل بیت(ع)، تصریح کرد: رهبر انقلاب همانطور که به فکر همه مسلمانان هستند در فکر شیعیان نیز هستند و با راه اندازی مجمع جهانی اهل بیت(ع) خدمات زیادی به تشیع شده است.

گفتنی است در این مراسم از چند نرم افزار تهیه شده در واحد رسانه های دیجیتال مجمع جهانی اهل بیت(ع) با حضور آیت الله اختری، دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) رونمایی شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.