سعیدی مطرح کرد:

مقداری از قاچاق کالا با خودرو دولتی صورت می گیرد / وزارت اطلاعات پیگیری کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از قاچاق کالا با خودروهای دولتی، گفت: سازمان بازرسی و معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات باید موضوع را پیگیری کنند.

به گزارش تبریز بیدار، محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خانه ملت، در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر قاچاق کالا با استفاده از خودروهای سنگین و نیمه سنگین دولتی، گفت: یکی از وظایف دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان هر دستگاه دولتی، کنترل و نظارت بر امور جاری ادارت دولتی است.

نماینده مردم تبریز، اسکو وآذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تصویب قانونی مبنی بر ممنوعیت استفاده از وسایل نقلیه عمومی به صورت شخصی، تصریح کرد: ضروری است تا مجازات سنگینی برای مرتکبان چنین جرایمی درنظر گرفته شود؛ در این زمینه ضرورت دارد تا موضوع قاچاق کالا با استفاده از خودروهای سنگین و نیمه سنگین و البته سبک دولتی در مجلس شورای اسلامی و هیات دولت مطرح و پیگیری شود.

سعیدی همچنین بر لزوم شناسایی ادارات و سازمان‌های متخلف و سودجو در استفاده از وسایل دولتی برای امور شخصی تاکید کرد وگفت: متاسفانه امروزه خودروهای دولتی بسیاری در سطح شهر دیده می شود که برای استفاده شخصی و یا حتی برای رفتن به تفریح و گردش مورد استفاده قرار می گیرد، مسئولان بدانند مردم ناظر بر این اعمال هستند و انجام چنین تخلفاتی اعتماد عمومی را جریحه دار خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه اعتماد مردم به عنوان بزرگترین سرمایه نظام نباید از دست برود، گفت: در حقیقت استفاده از خودروهای سنگین و نیمه سنگین و البته سبک دولتی برای کارهای شخصی یا متاسفانه قاچاق قانونا، عرفا و شرعا جایز نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ارتباط با این تخلفات تمامی دستگاه‌ها و به ویژه معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات باید ورود پیدا کند، قاچاق با استفاده از خودروهای دولتی آسیب‌های بسیاری در پی خواهد داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.