آیت الله مجتهد شبستری:

عزاداری در روضه خوانی و ذکر مصیبت خلاصه نشود

امام جمعه تبریز گفت: در مصائب کربلا باید فلسفه و قیام نهصت عاشورا برجسته شود و فقط گریه صرف مطرح نشود.

به گزارش تبریز بیدار، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده مسابقات قرآن عترت و نماز کشوری، استانی و دانش‌آموزان منتخب قرآنی آذربایجان‌شرقی بر ضرورت توجه به مسائل فرهنگی و عقیدتی در برنامه‌های قرآنی و مذهبی در آموزش و پرورش تاکید کرد.

 وی با بیان اینکه در زمینه برنامه‌های مداحی و سوگواری تاکید بر رعایت حرمت اهل بیت باید صورت گیرد، اظهار داشت: در سوگواری و مرثیه‌سرایی باید تاکید بر ارتقای معرفت اهل بیت (ع) باشد و در این زمینه از نشر خرافات بپرهیزیم.

امام جمعه تبریز یادآور شد: نباید به هر قیمتی مردم را گریاند بلکه با نوحه‌های مستند و رعایت شأن اهل بیت مرثیه‌سرایی کرد و نوجوانان و دانش‌آموزان که در این زمینه‌ها وارد شده‌اند به حق مطلب و ادای درست مراثی توجه کنند.

آیت‌الله مجتهدشبستری تصریح کرد:‌ حفظ، روخوانی و تجوید و مفاهیم  قرآن را باید یاد گرفت تا مقدمه‌ای برای عمل به قرآن توسط دانش‌آموزان و جوانان باشد.

وی حضور پرشور نونهالان و دانش‌آموزان در برنامه‌های قرآنی را امری با برکت دانست و گفت: این حرکت‌ها بسیار امیدوار کننده است و خانواده‌های محترمی که در این حوزه فعال هستند اقدامی ارزشمند را انجام می‌دهند.

عضو خبرگان رهبری گفت: آشنایی دانش‌آموزان با نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه نیز دارای ارزش فراوانی است که در مباحث تربیتی آنان بسیار موثر است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم تاکید کرد: باید به مداحان تذکر بدهیم تا هر نوع شعر و مداحی را حفظ نکرده و خود در این زمینه باید دانشمندانه عمل کنند و به دانش مربوطه مجهز شوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: در مصائب کربلا باید فلسفه قیام عاشورا برجسته شود و فقط گریه صرف مطرح نشود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.