تجمع بزرگ هیئات حسینی 7 محرم در تبریز برگزار می‌شود

اهدا هزینه نهار و شام مجالس حسینی به سوریه

رئیس شورای هیئات مذهبی تبریز از تجمع هیئات مذهبی در هفتم محرم در تبریز خبر داد و گفت: تمام هزینه‌های نذورات و احسان‌ها به سمت جبهه مقاومت در سوریه هدایت شود و به جای نهار و شام در مجالس حسینی این هزینه‌ها به سوریه ارسال شود.

به گزارش تبریز بیداربه نقل از فارس،صمد قلی‌زاده امشب در همایش هیئات مذهبی و مداحان تبریز خواستار توجه هیئات‌های حسینی به برگزاری پرشور و هوشمندانه برنامه‌های سوگواری ماه محرم شد.

رئیس شورای هیئات مذهبی تبریز با بیان اینکه تعامل خوبی میان تبلیغات اسلامی استان و شورای هیئات مذهبی وجود دارد، گفت: در سایه این تعامل و همراهی توانسته‌ایم گام‌‌های بزرگی برداریم و هر هفته دو جلسه در خدمت فعالان هیئات‌های مذهبی هستیم.

قلی‌زاده با اشاره به طرح ساماندهی مداحان و عرشه‌خوانان در تبریز و آذربایجان‌شرقی یادآور شد: در چند ماه اخیر اقدامات خوبی انجام شده و ساماندهی عرشه‌خوانان صورت می‌گیرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به خطر جریان شیرازی‌ها در کشور و در برنامه‌های سوگواری یادآور شد: امروز بزرگ‌ترین خطر از سوی این جریان‌ها متوجه برنامه‌های سوگواری می‌شود.

 

جبهه مقاومت باید توسط هیئت‌های مذهبی پشتیبان شوند

وی با اشاره به ضرورت هدایت احسان‌ها و نذورات در ایام ماه محرم گفت: در حال حاضر خط مقدم مبارزه با داعش در سوریه مستقر است و جبهه مقاومت باید توسط هیئت‌های مذهبی پشتیبان شوند.

قلی‌زاده خاطرنشان کرد: تمام هزینه‌های نذورات و احسان‌ها به سمت جبهه مقاومت در سوریه هدایت شود و به جای نهار و شام در مجالس حسینی این هزینه‌ها به سوریه ارسال شود.

رئیس شورای هیئات مذهبی تبریز گفت: ۷ محرم برنامه بزرگ تجمع هیئات مذهبی در تبریز برگزار می شود و استقبال از این برنامه مورد انتظار و درخواست مسئولان فرهنگی و مذهبی شهر است.

وی یادآور شد: جایگاه تبریز در برنامه‌های سوگواری کشوری برجسته است و باید بتوانیم این انعکاس برنامه‌ها را به صورت گسترده در کشور منعکس کنیم.

قلی‌زاده ادامه داد: همه ساله برنامه‌های سوگواری بزرگی به صورت تجمعی در شهرهایی مانند زنجان و اردبیل برگزار می‌شود و در سطح کلان از تبریزی‌ها انتظار می‌رود تا برنامه‌های پرشوری برپا شود و در این زمینه آماده همکاری با هیئت‌ها هستیم.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.