اوحدی خبر داد:

پیکر ۱۷ ایرانی در عربستان دفن شده است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پیکر۱۷ تن از جانباختگان ایرانی در عربستان دفن شده است.

به گزارش تبریز بیدار، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران ، با اشاره به آخرین وضعیت مفقودین حادثه منا اظهار کرد: پیکر۱۷ تن از جانباختگان ایرانی در عربستان دفن شده که از این میان ایرانی بودن ۱۲ تن از آنها محرز شده و تشخیص هویت شده‌اند اما ۵ نفر از آنها تعیین هویت نشده‌ و فقط مشخص است که ایرانی هستند.

وی در ادامه افزود: عربستان اعلام آمادگی کرده هرگونه درخواست خانواده‌ی این قربانیان از جمله بازگرداندن این پیکرها به کشور را انجام دهد.

اوحدی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۴۰۰۰ پیکر در عربستان دفن شده است گفت: پیکرهای جانباختگان در ۱۴ ردیف  و در هر ردیف ۳۵۰ نفر به طور منظم و به تفکیک کامل دفن شده است که پرونده آنها وجود دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت:عربستان اعلام کرده  پیکر ۴۵۰ نفر با حکم حکومتی و با  نظر وزارت بهداشت این کشور برای پیشگیری از بیماری‌ها دفن شده است که پرونده این ۴۵۰ نفر به طور کامل و  مستند موجود است که  ما با بررسی بخش عمده‌ای از این پرونده‌ها توانستیم پیکر جانباختگان خود را در میان آنها پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز اطلاعی از ۴۸ نفر از مفقودین در دست نیست ،بیان کرد: امروز نیز جلسه ای با مقامات سعودی خواهیم داشت و پرونده‌های دیگری را بررسی خواهیم کرد ضمن اینکه لیست تمام مفقودین با مشخصات کامل در اختیار کنسولگری و سفارت ایران قرار خواهد گرفت تا از طریق مکاتبات با وزارت خارجه و وزارت بهداشت عربستان وضعیت این مفقودین پیگیری شود.

اوحدی یادآور شد: در حال حاضر ۷ هزار زائر ایرانی در مدینه منوره حضور دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.