شبستری خیابانی:

فرمانداران و بخشداران آزمون انتخاباتی می دهند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: برای تسلط هر چه بیشتر فرمانداران و بخشداران به قانون انتخابات، آزمون سراسری در اواخر مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار، سعید شبستری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در حاشیه همایش منطقه‌ای ستاد انتخابات کشور در تبریز، اظهار داشت: یکی از مواردی که روی آن تاکید داریم بحث آموزش است و هر قدر بتوانیم مجریان را با قوانین آشناتر کرده و تجربیات را در کنار هم قرار دهیم شاهد انتخابات موفق‌تری خواهیم بود.

وی از برگزاری شش جلسه ستاد انتخابات استان خبر داد و با بیان این که ما به اصل امانت‌داری و احترام به رای مردم اعتقاد مبرم داریم، ابراز داشت: اخیرا جلسه‌ای با هیات نظارت بر انتخابات استان نیز برگزار کردیم و قرارگیری قانون به عنوان ملاک و معیار اقدامات را مورد تاکید قرار دادیم.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات پرشور یادآور شد: تلاش می‌کنیم شاهد برگزاری رقابت انتخاباتی بسیار سالم باشیم و همه طیف‌ها، احزاب و سلایق سیاسی فرصت برابر حضور داشته باشند.

وی در خصوص عملکرد ستاد انتخابات استان نیز گفت: بولتن‌های خبری مختلف تهیه می‌شود و تاکنون ۹۰۰ خبر راجع به فعالیت کاندیداهای احتمالی در استان از مجاری مختلف به وزارت کشور منتقل و فرم‌های تحلیل و ارزیابی داوطلبان نیز ارسال شده است.

شبستری خاطرنشان کرد: بحث پوشش مخابراتی و آنتن همراه اول برای شعب اخذ رای به صورت جدی توسط فرمانداران پیگیری می‌شود و شعبی که در گذشته مطرح بودند به عنوان شعب فرضی در نظر گرفته شده‌اند تا در نقاطی که مشکل پوشش مخابراتی وجود دارد به سرعت رفع شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: وظایف ادارات مختلف در قبال انتخابات تذکر داده شده تا از دخالت‌ها و اقدامات له یا علیه کاندیدایی به جد پرهیز کرده و در تامین امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی مناسب انتخابات تمام تلاش خود را صورت دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.