به دلیل درگیری با مأموران سعودی؛

یک زائر ایرانی در عربستان بازداشت شد

یکی از خبرهایی که در روزهای اخیر مورد توجه شبکه های اجتماعی در ایلام قرار گرفته ماجرای بازداشت یکی از زائران ایرانی حج امسال توسط مآمورین سعودی بوده است.

به گزارش تبریز بیدار، ماجرای بازداشت این ایلامی ظاهراً به این دلیل بوده که در پی برخی توهین ها توسط مأمورین سعودی به زائران ایرانی این زائر ایلامی به نام حسین رحیمی به مقابله با آنان پرپرداخته و شدیداً با آنها درگیر می شود.


در این درگیری که مسئولین کاروانهای ایرانی تلاش می کنند به خشونت کشیده نشود و دوستانه تمام شود این زائر ایلامی توسط مآمورین سعودی دستگیر و بازداشت می شود.


در همین ارتباط رئیس سازمان حج و زیارت ایلام با تشریح نحوه بازداشت این زائر ایلامی در عربستان از رایزنی های ایران برای آزادی وی خبر داد.


ماجرای درگیری با مآمورین سعودی چه بود؟


غلامرضا ممیز، در گفتگو با ایلام بیدار در خصوص آخرین وضعیت زائر ایلامی بازداشت شده در عربستان و همچنین دلیل دستگیری این زائر گفت: موضوع دستگیری را وقتی از طریق مدیر کاروان جویا شدیم مشخص شد که آقای رحیمی، زائر ایلامی با مأموران امر به معروف و نهی از منکر عربستان که طبق معمول همیشه و همه ساله یکسری تحرکات علیه کشور ما دارند صحبت هایی روا داشته اند و با ماموران آل سعود که در حال توهین به کاروان بودند درگیری پیدا می کند.


وی گفت: بنا به گفته مدیر کاروان چندین بار تلاش شده تا ایشان را از اقدام تلافی جویانه و درگیری منصرف نمایند و تأکید شده که بهتر است درگیری ایجاد نشود اما این اقدامات موثر نشده و این زائر با حمله به سمت مأموران سعودی به درب ماشین آسیب وارد می کند.


این مسئول افزود: بعد از این اتفاق اعضای کاروان کمک کردند که این فرد زائر دستگیر نشود اما از روی نشانه های کاروان، نیروهای پلیس عربستان کاروان را شناسایی و در اقدامی آقای رحیمی را بازداشت موقت می کنند.


زائر ایلامی به زودی آزاد می شود 


مدیر حج و زیارت استان ایلام در خصوص اقدامات صورت گرفته برای آزادی این زائر اظهار داشت: در این راستا ستاد امداد و پیگیری مکه و همچنین ستاد مدینه به شدت پیگیر این موضوع هستند و یک نفر از طرف رئیس سازمان حج و زیارت به صورت ویژه پیگیر کار این زائر ایلامی شده است.


ممیز در خصوص حکم دادگاه این زائر ایرانی بیان کرد: در روزهای گذشته دادگاهی برای این زائر ایلامی تشکیل شده که در حکمی پنج روز بازداشت موقت برای وی در نظر گرفته شده است.


وی اضافه کرد: رایزنی ها با کنسولگری ایران در عربستان برای آزادی این زائر ایلامی در حال انجام است و ظرف چند روز آینده این مشکل حل می شود.
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.