در پی وخامت وضعیت تروریست‌ها در شمال غرب سوریه؛

عناصر ” احرار الشام” به دستور ترکیه به “جبهه النصره” پیوستند

منبع نزدیک به گروه تروریستی «احرار الشام» اعلام کرد که ترکیه به عناصر این گروه دستور داده است، به گروه تروریستی موسوم به «جبهه النصره» بپیوندند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، پس از آغاز عملیات‌های ارتش سوریه، در روزهای اخیر روند پیوستن عناصر وابسته به گروه‌های تروریستی به گروه «جبهه النصره» شدت گرفته است.

روزنامه دولتی «الوطن» سوریه گزارش داد، به خاطر حمایت‌های گسترده عربستان، قطر و ترکیه از گروه تروریستی جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه)، عناصر سایر گروه‌های تروریستی حاضر در استان «ادلب» در حال پیوستن به این گروه هستند.

یک منبع نزدیک به گروه تروریستی «احرار الشام» اعلام کرد که ترکیه رسما از فرمانده‌ها و عناصر این گروه و سایر گروه‌های موسوم به «فتح ادلب» خواسته است که با النصره بیعت و از عناصر آن حمایت کنند؛ چرا که به گفته آنکارا النصره وظیفه «حمایت از مرزها و خطوط مقدم در سهل الغاب و اطراف جسر الشغور را بر عهده دارد».

به گفته این منبع، بیش از ۲۰۰ عضو احرار الشام در سه روز اخیر به النصره پیوسته‌اند ولی ۱۳ نفر از آنها این مسئله را اعلام کرده‌اند.

برخی از منابع محلی در ادلب نیز اعلام کردند، از آنجایی که النصره در مقابل احرار الشام اختیارات بیشتری دارد قوی شده است؛ احرار الشامی که ابتدا درخشیدن گرفت و پس از آن افول کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.