بشار اسد به دیدار پوتین در کرملین رفت

کاخ کرملین در بیانیه‌ای از سفر «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه به مسکو و دیدار با رئیس جمهور روسیه خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  کاخ کرملین امروز چهارشنبه، سه هفته پس از آغاز حملات هوایی روسیه به تروریست‌ها در سوریه از سفر «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه به مسکو خبر داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتینک»، بشار اسد روز گذشته (سه‌شنبه) به مسکو سفر و با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود دیدار کرده است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز چهارشنبه اعلام کرد که پوتین و اسد مسائل مربوط به حملات هوایی روسیه به سوریه را مورد بحث قرار دادند.

وی تأکید کرد: طبیعتا مسائل مربوط به حملات علیه نیروهای تروریستی، مسائل مربوط به ادامه پشتیبانی هوایی روسیه از اقدامات تهاجمی نیروهای مسلح ارتش سوریه از موضوعات مورد بحث میان سران دو کشور بود.

به نوشته «اسپوتنیک»، این دیدار طولانی بوده و پوتین به بشار اسد گفته است که «ما آماده‌ایم هر کاری که میتوانیم برای مقابله با تروریسم انجام دهیم».

رئیس جمهوری روسیه گفته است که «مسکو نه تنها در زمینه اقدام نظامی بلکه در زمینه روند سیاسی نیز هرکاری لازم باشد انجام خواهد داد».

پوتین در این دیدار از بشار اسد به خاطر قبول درخواست سفر به مسکو علیرغم مشغله کاری و رویدادهای دراماتیک در سوریه تشکر کرده است.

اسد نیز در این دیدار اعلام کرد، تروریسم مانع بزرگی برای حل سیاسی بحران سوریه شده است. وی افزود، همه مردم سوریه به دنبال تعیین سرنوشت نه تنها رهبری شان، بلکه کشورشان به دست خودشان هستند.

بنا بر این گزارش، این گفت‌وگوها با تمرکز بر موضوعاتی شامل روابط دوجانبه و طرح های آینده برای اقدامات هماهنگ دو کشور در دو سطح محدود و گسترده‌تر برگزار شد.

طبق اعلام سخنگوی کاخ کرملین، مقامات عالیرتبه روسیه در مذاکرات گستردهتر میان دو کشور که اندکی طولانی تر بود نیز شرکت داشتند و «موضوعات مورد بحث در این گفت‌وگوها نیز کاملا شفاف بود».

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.