معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

راه‌آهن میانه – تبریز از پروژه‌های حیاتی استان است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که پروژه خط آهن میانه – تبریز مطالبه مردم و در اولویت طرح‌های استانی است، بر تسریع در بهره‌برداری از آن تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار، محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای فنی استان با اشاره به اهمیت راهبردی این پروژه برای توسعه استان و منطقه خواستار تسریع در باقی مانده عملیات به ویژه تکمیل و آماده کردن ایستگاه های آن شد و افزود: خط آهن میانه – تبریز جزو حیاتی ترین پروژه ها برای استان است که تحولات آن به صورت روزانه و با اولویت پیگیری می شود.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت و جایگاه این پروژه حدود نیمی از یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات تخصیصی سفر ریاست جمهوری برای آن منظور شده و ما امیدواریم با همت مهندسان و پیمانکاران، باقی‌مانده عملیات هم انجام و این پروژه در موعد زمانی خود مورد بهره برداری قرار گیرد.

پورمهدی اظهار کرد: خظ آهن میانه – تبریز در سطح ملی هم مورد توجه دولت و شرکت راه آهن است و مسولان راه آهن کشور این پروژه را اقتصادی ترین مسیر اعلام کرده و با حساسیت مسایل آن را دنبال می کنند.

وی با تاکید بر تسریع در آماده سازی ایستگاه های خط آهن میانه – تبریز از اقدام یک شرکت محلی که واجد شرایط در مناقصه نبوده و بعدا با حاشیه سازی ارتباطی موجب تاخیر یک ساله در مناقصه یکی از ایستگاه های این پروژه شده ابراز تاسف کرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دوم سخنان خود در این جلسه در پاسخ به گزارش کارگروه کیفیت مصالح ساختمانی برای بهبود خروجی این کارگروه خواستار تعیین مسوول برای آن شد و همزمان بر تقویت فنی معاونان عمرانی و فنی فرمانداری های استان تاکید کرد.

وی همچنین بر مسوولیت حاکمیتی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان در نظارت برای واحدهای تولید مصالح ساختمانی تاکید کرد.

پورمهدی با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ در استان  از کارفریان و پیمانکاران خواست دانش و تکنولوژهای جدید این پروژه ها را در اختیار دانشجویان و مدیران فنی و مهندسی قرار دهند.

دراین نشست علی محمد زاده رییس حوزه راه سازی استان آذربایحان شرقی و نماینده شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور گزارشی از تازه ترین اقدامات خط آهن میانه – تبریز ارایه کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.