معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز خبر داد؛

افزایش ساعات فعالیت فاز یک مترو تبریز / خرید ۳۰ دستگاه اتوبوس برقی برای تبریز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از افزایش ساعات فعالیت فاز یک متروی تبریز از ۴ ساعت به ۷ ساعت خبر داد و گفت: برای رفاه حال همشهریان خرید ۳۰ دستگاه اتوبوس برقی نیز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش تبریز بیدار یعقوب وحید‌کیا در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان اظهار داشت: شهرداری تبریز سعی می‌کند برای سیاست‌های عمومی و کاهش آلودگی هوا برای توسعه حمل و نقل عمومی تلاش کند.


وی خاطرنشان کرد: شهرداری نگاهش برای توسعه حمل و نقل ریلی تغییر کرده که در همین زمینه ساعات کاری فاز اول قطار شهری را از ۴ ساعت به ۷ ساعت افزایش داده است و تکمیل خطوط دوم و سوم و همچنین خط چهارم را به شکل تراموایی پیگیری می‌کند.


وحیدکیا با بیان اینکه شهرداری امسال ۵۰ دستگاه اتوبوس ۱۸ متری و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس ۱۲ متری خریداری کرده و تا پایان سال قرارداد خرید ۳۰ دستگاه اتوبوس برقی نهایی می‌شود؛ ادامه داد: از سال ۹۵ تمام خودروهای خریداری شده دارای استاندار یورو چهار خواهد بود تا برای کاهش آلودگی هوا قدم برداریم.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز یادآور شد: در بحث تاکسی ۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودروی ال.پی.جی سوز داریم که موجب افزایش آلودگی هوا می‌شود که نزدیک به ۳۰ میلیارد از منابع غیرنقدی تبدیل به یارانه تسهیلات نوسازی حمل و نقل شهری شود.


۳۵۰۰ دستگاه مینی‌بوس در آذربایجان‌شرقی بالای ۲۰ سال عمر و فرسوده هستند


وحیدکیا با اشاره به وضعیت نامناسب ناوگان مینی‌بوس‌رانی استان متذکر شد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه مینی‌بوس برای تحت پوشش قرار دادن سرویس مدارس و کارخانجات دستگاه فعال هستند که عموما فرسوده و دارای میانگین عمر بیش از ۲۰ سال هستند.


وی اظهار داشت: اگر این تعداد مینی‌بوس در قالب شرکت‌ها برای نوسازی ساماندهی شوند میزان آلودگی هوای شهر هم کاهش می‌یابد که سازمان صنعت، معدن و تجارت همکاری‌های لازم را در این ارتباط انجام نمی‌دهد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.