جلیلی در دانشگاه تهران:

کسانی که ملت را از تحریم می‌ترسانند پیاده‌نظام آمریکا هستند/ همدلی به این معنا نیست که ضعف‌های دولت پوشانده شود

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: کسانی که ملت را از تحریم و قطعنامه‌های آمریکا می‌ترسانند، پیاده‌نظام تروریسم دولتی آمریکا هستند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (سه‌شنبه) در همایش «زنده باد مرگ بر آمریکا»، که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: ماهیت رفتار آمریکا به عنوان شیطان بزرگ یک رفتار تروریستی برای ترساندن ملت‌ها است و اهرم‌های ترساندن مثل گزینه نظامی، قطعنامه و تحریم، اهرم‌های ترساندن و تروریسم دولتی آمریکاست.

وی با بیان اینکه کسانی که ملت را از تحریم و قطعنامه‌های آمریکا می ترسانند، پیاده نظام تروریسم آمریکا هستند، افزود: هدف آنها از مکانیزم ماشه نگاه داشتن اهرم ترساندن و سایه ترس بر سر یک ملت ایران است.

جلیلی خاطرنشان کرد: آمریکا می‌خواست با گفت‌وگو توان هسته‌ای ما را مختل کند و انقلاب اسلامی را مهار و وحدت ما را از بین ببرد؛ نامه مقام معظم رهبری نقشه‌های دشمن را ناکام گذاشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نامه رهبری فصل الخطاب شروع تجمیع و هم افزایی همه نیروهای انقلاب برای رصد هوشیارانه حرکت دشمن و مقابله با آن است، نامه رهبری سنگرها و جبهه‌های زیادی را برای ایفای نقش همگان در جهت دفاع از انقلاب و کشور باز کرده است و این جبهه بزرگ را نه می‌توان با غفلت و درگیرکردن نیروها با یکدیگر اداره کرد و نه می توان با خوش خیالی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد.

وی اضافه کرد: همدلی با دولت این نیست که ضعف های دولت پوشانده شود بلکه همدلی با دولت آن است که مشفقانه کمک کرد تا ضعف‌ها بر طرف شود.

جلیلی تاکید کرد: همدلی و همزبانی آن است که موافقان و منتقدان برجام، با دولت و ملت یکپارچه بر مبنای نامه تاریخی رهبری با نقض عهد آمریکا مقابله کنند. اعلامیه اوباما و وزارت خارجه آمریکا بعد از توافق هسته‌ای سندی گویا بر حقانیت شعار مرگ بر آمریکا و دلیلی روشن برای زنده باد مرگ بر آمریکاست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.