پوتین نشان پوشکین را به لیلا علی آوا داد؛

اعطای نشان عالی روسیه به دختر الهام علی‌اف به خاطر گسترش زبان روسی در جمهوری آذربایجان!

رئیس جمهور روسیه به پاس خدمات لیلا علی آوا، دختر رئیس جمهور آذربایجان به وی مدال عالی پوشکین اعطا کرد.

به گزارش تبریز بیدار، دفاع از زبان مادری همواره یکی از دغدغه های سردمداران رژیم وابسته باکو بوده است به طوریکه برای پیگیری این مهم حاضر اند به حتی از پیشینه تاریخی خود دست بردارند و با دشمنان سابق خود دوست باشند! این ادعای سران باکو از انجا قابل توجه است که همواره ب نظام جمهوری اسلامی ایران بخاطر زیرپا گذاشتن حقوق اقلیت ها متهم کرده اند.اما به تازگی رئیس جمهور روسیه، در مراسم روز «وحدت ملت» در مسکو،  مدال عالی «پوشکین» روسیه را  به لیلا علی آوا، دختر رئیس جمهور آذربایجان و معاون بنیاد حیدر علی اف به دلیل خدماتش در گسترش فرهنگ و زبان روسی اعطاء کرد. 


بنابر این گزارش، فعالیت بیش از سیصد مدرسه و چند دانشگاه روس زبان و گسترش مجدد فرهنگ روسی در جمهوری آذربایجان موجب رضایت رئیس جمهور روسیه شده است.


لیلا علی آوا در این مراسم گفت: فرهنگ و ادبیات و هنر روسی در جمهوری آذربایجان به قوت خود باقی مانده و حفظ شده است! به همین منظور در باکو مجسمه پوشکین، شاعر برجسته روسیه برپا شده و علاوه بر فعالیت بیش از سیصد مدرسه روس زبان در جمهوری آذربایجان، دانشگاه اسلاویان باکو، شعبه دانشگاه لومونوسوف و شعبه دانشگاه پزشکی مسکو در باکو به زبان روسی گشایش یافته است.  


این سومین مدال دولتی روسیه است که به دختر رئیس جمهور آذربایجان به خاطر خدماتش به فرهنگ روسیه اعطاء می شود.

سوال اینجاست که سیاست مداران باکو نشین که نگران از بین رفتن زبان ترکی آذری هستند چرا حاضر هستند در سرزمین مادری خود زبان دشمنان تاریخی مردم خطه آذربایجان را به راحتی و تبلیغ و حتی در این مسیر مورد تشویق قرار بگیرند؟!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.