مهرعلیزاده:

هیچ گاه فاصله ای بین اصلاح طلبان و حاکمیت ندیده ام / روحانی در بررسی صلاحیت کاندیداها پافشاری کند

مهرعلیزاده، معاون رئیس دولت اصلاحات و از کاندیداهای احتمالی انتخابات پیش روی مجلس در تبریز مواضع خود در مورد موضوعات مختلف را در یک گفتگو مطرح کرد.

به گزارش تبریز بیدار،محسن مهرعلیزاده، یکی از چهره های برجسته اصلاح طلبان برای انتخابات پیش رو در تبریز است. وی در گفتگو با آرمان موضع گیری هایی درباره اصلاحات، انتخابات، دولت و فرآیند احراز صلاحیت کاندیداها داشته است که برگزیده ای از آنها بدین شرح است:


 من فکر نمی‌کنم مشکلی برای حضور اصلاح‌طلبان وجود داشته باشد


 در پاسخ به سوالی درباره دغدغه اصلاح طلبان برای احراز صلاحیت:  اصلاح‌طلبان جنسشان از امام، انقلاب، شهدا، رهبری و بزرگانی است که چه در لباس روحانی و چه در لباس غیرروحانی مبارزه کرده‌اند. افراد باید در جایگاه‌هایی که قرار گرفته‌اند، فعالیت کنند و وظایفی که بر عهده آنهاست را اجرا کنند و بعضا سلایق شخصی خود را اعمال نکنند. من هیچ‌وقت فاصله‌ای بین حاکمیت و اصلاح‌طلبان ندیده‌ام و نمی‌بینم. دلیلی هم برای این فاصله نمی‌بینم .


به نظر من همه و همه باید دست به دست هم دهیم. همه باید در جهت روشن کردن وظایف قانونی افراد بکوشیم. مردم در ارتباط با هم‌دیگر به لزوم به پایبندی به قانون در همه جایگاه‌ها تاکید داشته باشند تا پایبندی به قانون به یک ضرورت تبدیل شود. سیاسیون هم در صحبت‌های خود باید این را یادآوری کنند. این یک مساله عمومی است و همه باید در این جهت گام بردارند تا همه به اجرای قانون مقید شوند. 


در پاسخ به سوال مجدد درباره احراز نشدن صلاحیت اصلاح طلبان: این خیلی پیش فرض بدی است. بیاییم فرض را بر این بگیریم که همه بر اساس قانون عمل می‌کنند. اما طبیعتا باید اعتراض‌ها در مجاری قانون که برای اعتراض به عدم احراز صلاحیت‌ها تعریف شده پیش گرفته شود. در عین حال من خودم هم مذاکراتی را با بعضی از دوستان داشته‌ام و دوستان هم مذاکراتی را با جاهای مختلف دارند که در اطلاعاتی که ممکن است درباره تفکرها و شخصیت‌ها مغرضانه به محل‌های تصمیم‌گیری‌ها برسد تصحیحاتی صورت بگیرد. 


 در پاسخ به سوالی درباره نسبت اصلاح طلبان با دولتآقای روحانی شخصیت شناخته شده‌ای در نظام بوده و هستند. خوشبختانه ایشان با حمایت همه‌جانبه اصلاح‌طلبانی مثل رئیس دولت اصلاحات، آیت ا… هاشمی‌رفسنجانی و دیگر گروه‌های اصلاح‌طلب دولت را تشکیل دادند و کارشان را انجام می‌دهند. در ادامه کار هم فکر می‌کنم که مجلس باید مجلسی باشد که عقلانیت را دنبال، حمایت و هدایت کند.


در پاسخ به سوالی درباره نقش روحانی در ایجاد شرایط مدنظر اصلاح طلبان: آقای روحانی می‌تواند مانند همه بر اجرای دقیق قانون هم در مسیر بررسی صلاحیت‌ها و هم در اجرای انتخابات که برعهده دولت قرار دارد پافشاری کند. 


 اصلاح‌طلبان معمولا حرفی را می‌زنند که جامعه می‌زند. اصلاح‌طلبان معتقدند نظام جمهوری اسلامی در جامعه حاکم باشد، عزت بیشتری داشته باشیم، مسائل اقتصادی حل شود، مردم در ابعاد مختلف احساس آسایش جمعی داشته باشند و منافع ملی حفظ شود. مردم همین چیزها را می‌خواهند. بنابراین فاصله‌ای بین آنچه مردم می‌خواهند و آنچه اصلاح‌طلبان بیان می‌کنند وجود ندارد. 


فکر عمومی به سرلیستی آقای عارف است. به احتمال بسیار زیاد ایشان سرلیست می‌شوند


هم آقای ناطق و هم آقای لاریجانی شخصیت‌های ارزشمند و قابل احترامی هستند ولی تا جایی که من می‌دانم در جلسات چنین مباحثی صورت نگرفته است. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.