پس از عذرخواهی رسمی سرافراز؛

توضیحات معاون سیمای رسانه ملی درباره برخورد سریع با عوامل توهین به مردم آذربایجان / بازنگری در آیین نامه ها برای جلوگیری تکرار توهین

پس از عذرخواهی رسمی رئیس سازمان صدا وسیما از مردم آذربایجان، پورمحمدی، معاون سیمای رسانه ملی به تشریح نحوه برخورد سریع با عوامل این در برنامه فیتیله پرداخته و از بازنگری در آیین نامه ها برای جلوگیری تکرار توهین گفت.

به گزارش تبریز بیدار،  علی اصغر پورمحمدی در بخش خبری ۱۴ شبکه یک سیما ضمن پوزش از توهین برنامه فیتیله به مردم آذربایجان، گفت: ندانم کاری و کوتاهی در این برنامه تلویزیونی صورت گرفته و سیما به شدت با متخلفین برخورد خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه کسی حق توهین به اقوام را ندارد؛ تصریح کرد: اقوام میراث فرهنگی و هویت کشور هستند که خدمات شایانی نیز به این مرز و بوم داشتند.


معاون سیمای رسانه ملی به اقدامات صورت گرفته در برخورد با خاطیان اشاره کرده و افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، برنامه فیتیله تعطیل شده و چند تن از مدیران و عناصر مرتبط در این برنامه توبیخ شدند و مسئول نظارت بر برنامه های این شبکه نیز از کار خود برکنار شده و احتمال اخراج این افراد از صدا و سیما نیز وجود دارد.


وی ادامه داد: مدیر بخش کودک شبکه دوم به جهت بی اطلاعی از موضوع، توبیخ شده وپرونده وی به کیمته تخلفات صدا وسیما ارجاع داده شده و احتمال برکناری وی وجود دارد.


پورمحمدی در پاسخ به سوالی در خصوص تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز حوادث مشابه اینچنینی، بیان داشت: به دستور رئیس سازمان صدا وسیما برنامه های پخش زنده رسانه ملی کاهش یافته و برنامه ها بصورت تولیدی پخش می شود و همچنین در آیین نامه پخش وتولید برنامه ها نیز بازنگری صورت می گیرد.


وی ضمن عذرخواهی مجدد از این توهین صورت گرفته، تاکید کرد: با متخلیفیتن برخورد جدی صورت می گیرد. 


گفتنی است پیش از این، سرافزار،رئیس رسانه ملی به دلیل توهین برنامه تلویزیونی فیتیله از مردم آذربایجان عذرخواهی کرده بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.